Loading...

Prosba o wsparcie modlitewne | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
Ilona
Ilona Gru 14 '15, 20:07

Dusze czyścowe maja ogromną moc wstawienniczą. Same sobie nie mogą wypraszać łask, ale mogą wypraszać je dla nas. Ja wierzę w takie historie, w czasie II wojny było wiele przypadków łask dzięki różańcowi chociażby. Czy w tym przypadku Bóg zmienił wolę ssmanów ? Tego nie wiem, raczej Pan Bóg miał dla tej kobiety jakiś plan, nie był to jeszcze czas na jej śmierć :) Nie dopuszczam do siebie myśli, że Pan Bóg może zgadzać się z wolą grzesznika, raczej daje mu czas na poprawę, na powrót i zależy jak ten czas jest wykorzystywany. Myslę, że jeśli sam grzesznik wybiera złą drogę, a ma wokół siebie osoby wstawiajace sie za nim i upraszajace dla niego łaske nawrócenia, to jest duża szansa na litość Boga. Najgorzej jest jak sie godzimy z tym, co złe i poddajemy mimo trudności. Ciężko jest rozeznać to właściwie tak, żeby targały nami jakieś wątpliwości.Najlepiej, tak jak radzi Dorota, nie poddawać się, odsuwać złe myśli, wybaczać. A dusze czyścowe proś o pomoc, mi ktos poradził zebym poszła na cmentarz, wybrała opuszczony grób i modliła się za tę osobę, zapalała jej znicz. Trzeba się chwytać wszystkiego z ogromna wiara, że Bóg nam to wynagrodzi upragniona łaską :)

Luiza
Luiza Gru 14 '15, 22:53

Dziewczyny w wiadomościach mam mnóstwo nie przeczytanych wiadomści wiem ,ze to nie miejsce na tego typu pisanie ale nie mogę ich odczytać co to moze być?klikam w daną wiadomość i nic sie nie wyświetla ja nie wiem jak to tutaj chodzi ;-)może ktoś podpowie ;-)dzieki

Dorota
Dorota Gru 15 '15, 00:29

Luizo napisz do Administratora  czyli Marka http://zywyrozaniec.pl/user/admin ; , ostatnio nie było problemów z tym, ponadto  sprawdź swoje ustawienia.

Co do dusz czyśćcowych i ich pomocy , gdy za nie się modlimy...pytałam kiedyś pewnego zakonnika  jak  to robią, a ten zakonnik szarpnął mnie za ramie i pociągnął   i mówi - o tak zrobią , gdy nieopacznie wejdziesz na ulicę pod nadjeżdżający samochód :)

One wiedzą , czego nam potrzeba i warto się za nie modlić.

 

Bożena
Bożena Gru 15 '15, 19:36
Przeczytałam, Twój wpis Renato i poczułam, że kiedyś (nie teraz już, bo teraz nie pozwolę sobie na to) to, co napisałaś odebrałoby mi nadzieję i wiarę, w modlitwę i w to,że Bóg działa i pomaga.Wiele dobrych rzeczy dzieje się w moim życiu od kiedy zaczęłam odmawiać różaniec, a konkretnie Nowennę Pompejańską. Ja bardzo się zmieniłam, jestem spokojna, silna, radosna, bardziej otwarta. Bóg i Maryja prowadzą mnie cały czas, czuję Ich opiekę, miłość, ale również pouczenia, uwagi co m ienić. Mój młodszy syn Damian bardzo chorował przez prawie dwa lata na refluks żołądkowo-przełykowy, ma teraz 13lat. Jest to choroba przede wszystkim trudna w leczeniu długotrwała i bardzo bolesna. Opuszczał szkołę, przeżywał trudny do opisania ból ,długie okresy w szpitalu i przeróżne badania. Szarpałam się niesamowicie z samą sobą nie wiedziałam jak ja mam mu pomóc, jestem matką więc cierpiałam razem z Nim. W tamtym roku zaczęłam modlić się Naszym Radiu Różaniec o Jego zdrowie, postanowiłam że zaufam Bogu oddam syna pod Jego i Maryi opiekę. Wiem że modliło się w Jego intencji wiele osób. Nie od razu, ale w dosyć krótkim czasie syn zaczął czuć się lepiej, odstawiliśmy leki, od wiosny tego roku syn nie miał ani jednego ataku, miał bardzo ścisłą dietę, w tej chwili je wszystko nawet ostrzejsze rzeczy, które były zabronione i wszystko jest dobrze. Kto wie coś na temat tej choroby, to wie że to nie przechodzi ot tak sobie, czasami chorzy zmagają się z nią przez całe życie. Wierzę, że Bóg wysłuchał mojej prośby i dlatego jest zdrowy.Jak tu nie wierzyć w Boże działanie i opiekę.Piszmy teksty, które będą innych podnosić do góry, bo tego nam tu potrzeba.
Ilona
Ilona Gru 15 '15, 20:19

Dla Luizy, Agnieszki, Doroty, Pawła i wszystkich modlących się o uratowanie małżeństwa.

NADZIEJA

Klękam przed Tobą, Matko Boża, aby przy Tobie szukać nadziei dla małżeństw, którym grozi rozpad. Proszę Cię, o Matko Świętej Nadziei abym mocno zawierzyła Bogu, dla którego nie ma nic niemożliwego. Ufam, że Jego łaska uratuje małżeństwa, które dzisiaj Jemu polecam, a Ciebie proszę o pomoc. Uproś tym małżonkom łaskę niewzruszonej nadziei, że ich czas kryzysu przeminie i na nowo będą cieszyć się sobą, z miłością pokonując trudności we wzajemnych relacjach. Błagam Cię, o dobra Matko, wyproś tym małżonkom łaskę, aby oparli się pokusie zwątpienia i z nadzieją szukali odnowy swojego małżeńskiego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

Luiza
Luiza Gru 15 '15, 22:15

Ilonko dziękuję to piękna modlitwa ,dziękuję ze jesteście cóż bym bez was zrobiła nie wiem?

Besia
Besia Gru 15 '15, 23:09

Św. Jan Paweł II jest patronem rodziny;)

Modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II
w intencji rodzin

 

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa, "narodzonego z Niewiasty" i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny. Spraw wreszcie - błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu - ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach poprzez rodziny Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem na wieki wieków. Amen.

Ilona
Ilona Gru 16 '15, 18:52

CIERPLIWOŚĆ

Maryjo, Panno cierpliwa, proszę Cię, wyjednaj łaskę cierpliwości dla małżeństw, które przeżywają trudności. Uproś tym małżonkom łaskę wytrwałości, aby nie zniechęcili się w trudnym odbudowywaniu wzajemnych więzi, opartych na zaufaniu i miłości. Pomóż im , aby cierpliwie szukali przyczyn małżeńskiego kryzysu i wytrwale dążyli do jego rozwiązania. Wspieraj ich, aby cierpliwie poddawali się uzdrawiającemu działaniu Bożej miłości. Ucz także mnie, o Matko moja, cierpliwego towarzyszenia temu małżeństwu, wspierania go modlitwą, życzliwością i przykładem mojej wierności Bogu. Niech dobry Bóg pozwoli nam cieszyć się owocami naszej cierpliwości. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

Ilona
Ilona Gru 17 '15, 08:31

UZDROWIENIE SERCA

MARYJO, KTÓREJ NIEPOKALANE SERCE ZAWSZE WYPEŁNIONE BYŁO MIŁOŚCIĄ, PROSZĘ CIĘ , ABYŚ PRZYTULIŁA DO NIEGO MAŁŻONKÓW, KTÓRYCH SERCA POTRZEBUJĄ UZDROWIENIA. POPROWADŹ ICH DO JEZUSA I UKAŻ IM SERCE GOREJĄCE OGNIEM MIŁOŚCI, ABY MOGLI DOŚWIADCZYĆ ŁASKI UZDROWIENIA. PROŚ JEZUSA, ABY ZAPALIŁ W ICH SERCACH OGIEŃ SWOJEJ MIŁOŚCI, KTÓRY NA NOWO OŻYWI ICH MAŁŻEŃSKĄ MIŁOŚĆ. NIECH BOŻA MIŁOŚĆ DOTKNIE ICH SERC, ULECZY RANY, ODNOWI I UMOCNI.

PROSZĘ CIĘ, MARYJO, ABY TWOJE SERCE NIEUSTANNIE CZUWAŁO NAD SERCAMI MAŁŻONKÓW, KTÓRZY BRAKIEM MIŁOŚCI NAWZAJEM SIĘ RANIĄ I WYPROŚ IM ŁASKĘ UZDROWIENIA. AMEN.

OJCZE NASZ... ZDROWAŚ MARYJO... CHWAŁA OJCU...

Przepraszam za drukowane pismo, ale bardzo się spieszyłam. Błogosławionego dnia.

Ilona
Ilona Gru 18 '15, 19:50

UZDROWIENIE PAMIĘCI

Maryjo, Dziewico rozważająca, która zachowywałaś w pamięci wszystko, co dotyczyło Twojego Syna, uproś u Niego łaskę uzdrowienia pamięci małżonków, których przeszłość ciągle stanowi źródło wzajemnych pretensji. Wyproś im światło Ducha Świętego, aby nie koncentrowali się na tym, co bolesne, ale zobaczyli wszystkie piękne chwile w swoim małżeńskim życiu i poznali, że Bóg od początku obdarzył ich miłością. Pomóż im dostrzec dobroć, życzliwość i zatroskanie, które okazywali sobie w przeszłości. Niech umieją za wszelkie dobro dziękować Bogu. Pomóż im, Bolesna Matko, otworzyć się na kojące działanie Bożej łaski, która uzdrawia najbardziej bolesne wspomnienia. Amen.

Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

Ilona
Ilona Gru 19 '15, 08:56

Duch Przebaczenia

Maryjo, Matko pojednania, proszę Cię, ogarnij swoją macierzyńską miłością małżonków, którzy wciąż wzajemnie wypominają sobie urazy i zaniedbania w miłości. Pomóż im otworzyć się na łaskę przebaczenia, aby potrafili oddać Bożemu miłosierdziu to wszystko, , co było złe w ich życiu i odnaleźli radość pojednania. Prowadź ich drogą przebaczenia, aby na nowo otworzyli się na siebie nawzajem i odnaleźli jedność we wzajemnej miłości. Proś za nimi, aby łaska przebaczenia zakwitła w ich sercach i odnowiła ich małżeńskie powołanie. Maryjo. Ucieczko grzeszników. ogarnij ich miłosierną miłością i pomóż im pojednać się z Bogiem i ze sobą nawzajem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

 

Ilona
Ilona Gru 20 '15, 14:59

Łaska Dialogu.

Maryjo, Mistrzyni słowa, która z pokorą prowadziłaś dialog z Bogiem i umiałaś znaleźć odpowiednie słowo dla każdego człowieka, proszę Cię, bądź Nauczycielką dialogu dla małżonków, którzy nie potrafią się porozumieć. Wyproś im łaskę dialogu, aby wzajemnie się słuchając, otworzyli się na prawdę i szukali dróg uzdrowienia ich małżeństwa. Pomóż im wydobywać z serca słowa, które nie ranią, ale uzdrawiają, nie zakłamują rzeczywistości, ale odsłaniają prawdę, bo tylko prawda może doprowadzić do przezwyciężenia małżeńskiego kryzysu. Proszę Cię, Maryjo, ukaż im Jezusa, aby rozmowa z Nim była dla skłóconych małżonków umocnieniem w prowadzeniu owocnego dialogu ze sobą. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Ilona
Ilona Gru 21 '15, 17:37

Życzliwość ludzi.

Maryjo, Matko ludzi, których ogarniasz macierzyńską miłością, błagam Cię, wyproś małżonkom przeżywającym kryzys tę łaskę, aby wokół nich znaleźli się ludzie życzliwi. Niech ich modlitwa, miłość i dobre słowo przyczyniają się do pokonania wszystkiego, co zagraża trwałości tego małżeństwa. Niech ci małżonkowie spotkają życzliwe serca, przez które popłynie ku  nim Boża miłość. Pomóż im odnaleźć ludzi, którym mogą się zwierzyć bez obaw, uzyskać dobre rady i pomoc. niech wokół nich znajdą się małżeństwa, w których zobaczą wzór wierności i miłości. Maryjo, Matko nasza, wyproś tym małżonkom łaskę zaufania, aby potrafili otworzyć serca na życzliwość dobrych ludzi i szukali u nich pomocy. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Ilona
Ilona Gru 22 '15, 18:11

DZIECI.

Maryjo, Matko Bolesna Kościoła, która znasz cierpienia swoich dzieci, spójrz miłościwie na dzieci małżonków, którym zagraża dramat rozwodu i rozbicia rodziny. Otocz opieką dzieci, które z bólem patrzą na smutek rodziców, z lękiem słuchają ich kłótni i z niepokojem przyjmują zapowiedź ich rozstania. Wyproś tym dzieciom tę łaskę, aby dramat rodziców nie zniszczył ich poczucia bezpieczeństwa i zaufania w relacjach z innymi ludźmi. Pomóż im odnajdywać siłę w Bogu, który jest Źródłem wiernej miłości. Pomagaj im trwać w nadziei, że rodzice przezwyciężą czas kryzysu i dom na nowo wypełni się miłością i pokojem. Maryjo, najlepsza Matko, bądź dla nich czułą i troskliwą Matką ! Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Ilona
Ilona Gru 23 '15, 12:18

NAJBLIŻSZA RODZINA

Maryjo, Patronko szczęścia rodzinnego, proszę Cię, abyś wspierała najbliższą rodzinę małżonków, którzy przeżywają kryzys. Spójrz na ich cierpienie, którego doświadczają z powodu braku małżeńskiej miłości i jedności ich krewnych.Wyproś im łaskę wrażliwości i odwagi, aby potrafili im pomóc. Niech usilnie wspierają zagrożone małżeństwo modlitwą, cierpliwie mu towarzyszą, podtrzymują nadzieję uzdrowienia, pocieszają w chwilach zniechęcenia. Wypraszaj im światło Ducha Świętego, aby służyli radą, która dotrze do serc skłóconych małżonków. Matko Bolesna, uproś wszystkim nadzieję, że Bóg potrafi uratować małżeństwo zagrożone rozpadem, Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Strony: « 1 2 3 4