Loading...

Najczęstsze pytania | Forum Nowenny Pompejańskiej

Kasia
Kasia Lut 4 '15, 09:44

mam pytanie jeśli żle obliczylam dni i w dniu dzisiejszym odmowilam modlitwe dziekczynna a powinnam błagalna jeszcze to musze rozpoczac nowenne od poczatku ?

Marta
Marta Mar 4 '15, 21:50

Witam wszystkich, moja wątpliwość dotyczy odmawiania Credo i modlitw początkowych- czy jeśli odmawiam każdą część o innej porze dnia (rano radosną, po południu bolesną, wieczorem chwalebną), to czy credo powinnam mówić przed każdą częścią (czyli 3 razy dziennie), czy tylko rano? 

Dorota
Dorota Mar 4 '15, 22:41

Witaj Marto:)

Mówimy raz, ale jeśli ktoś ma życzenie to każdą Część może tak zaczynać.

anna
anna Maj 9 '16, 11:55
Witam.
Wczoraj odmawiałam nowennę pompejańską i zamiast 3 części ?(radosna, bolesna, chwalebna) odmówiłam 3 części radosne. Czy muszę nowenne zacząć od nowa??1
Kaja
Kaja Wrz 8 '16, 19:02
Witam. Proszę o wsparcie. Dziś zaczynam pierwszy dzień Nowenny Pompejańskiej. Jestem załamana. Mój narzeczony odszedł ode mnie. Bardzo go kocham, dlatego chcę walczyć o tę miłość.. Bardzo potrzebne jest mi wsparcie, ponieważ sama nie umiem sobie z tym poradzić. Pozdrawiam i dziękuję, że jesteście..
Agnieszka
Agnieszka Gru 4 '16, 14:11
Niedawno zrozumiałam, że źle odmawiam NP bo zamiast 3 lub 4 tajemnic odmawiałam jedna dziennie tak jak w Różancu. W taki sposób odmówiłam moja pierwszą Nowenne i prawie połowe obecnej. Czy w tej sytuacji moje intencje są nie ważne? Choć wiem, że źle odmawiałam to mimo wszystko odmawiam dalej jak do tej pory bo nie chcę przerywać tylko dokończyć i zacząć od nowa poprawnie. Czy tak też można? Dodam, że cały czas czuje wewnętrzny spokój mimo odmawiania jednej tajemnicy i bezgranicznie ufam i wierzę Matce Bożej.
Dorota
Dorota Gru 5 '16, 10:18

Agnieszko ...

Chodzi Ci raczej  chyba o część Różańca , a nie samą tajemnicę, tak tylko się upewniam, bo jedna tajemnica to dziesiątka tylko różańca, a część to pięć tajemnic.

Myślę, ze dobrze robisz ,  że kontynuujesz modlitwę mimo , iż nie można nazwać tego Nowenną Pompejańską, ta ma  faktycznie w sobie 3 lub 4 części. Napisałaś  jednakże " bezgranicznie ufam i wierzę Matce Bożej." więc ufaj i nie uważaj, że Twoja intencja jest nieważna. Po prostu  na tę intencję  poświęcasz tylko jedną część Różańca, gdy  będziesz czuła , że intencja  potrzebuje więcej jednak modlitwy , to podejmiesz  Nowennę i tyle.

Każda intencja jest ważna , jeśli tylko nie jest grzeszna lub  nie ma znamion grzechu, które mogą gdzieś w głębi naszego serca być .

Pozdrawiam i życzę pięknej modlitwy i jej wysłuchania  :)

Agnieszka
Agnieszka Gru 5 '16, 10:43
Ja codziennie odmawiam cały różaniec z 5 tajemnicami np dziś poniedziałek więc Radosne. Mówiąc, że odmawiam 1 a nie 4 czy 3 chodziło mi, że nie odmawiam Bolesnej Światła i Chwalebnej. Tylko jak w Różancu pon i sob Radosna wtorek i piątek Bolesna czwartek Światła i środa niedziela Chwalebna i zawsze po 5 tajemnic, więc nie jest to cząstka. A w NP się odmawia wszystkie 3 lub 4 dziennie Radosna Bolesną Światła i Chwalebną ( tak zrozumiałam)
Dorota
Dorota Gru 5 '16, 11:00

Dla uściślenia ...Pełna Modlitwa Różańcowa składa się z czterech części - czyli czterech całych fizycznych różańców  . Nazwy  -  Radosna, Światła,  Bolesna, Chwalebna to nazwy części . Każda z tych części  ma pięć tajemnic.  Natomiast nie jest błędne  nazwanie części np. Radosnej - Tajemnica .  Zajrzyj tutaj http://www.milosierdzieboze.pl/rozaniec.php

Ze względu na to,  chciałam być  pewna , czy czasem nie jest to tylko  jedna dziesiątka , jako  np. Tajemnica Zwiastowania.

Edytowany przez Dorota Gru 5 '16, 11:02
Grzegorz
Grzegorz Lip 27 '18, 13:07

Witam, mam bardzo ważne pytanie od siebie i wielu znajomych . Czy można odmawiać nowennę dzieląc 10 tek tzn. Jestem w pracy w biurze, co jakiś czas przychodzą klienci, zaczynam nowennę i odmawiam dowolną tajemnicę i widzę że idzie klient więc zaznaczam sobie na karteczce że zacząłem tajemnice np drugą bolesną Biczowanie Pana Jezusa i odmówiłem 4 x zdrować ... rozmawiam z klientem czasem 5 minut czasem pół godziny gdy wychodzi kontynuuje 5 Zdrowaśkę itd. W ten sposób jestem w stanie odmówić całą nowennę w ciągu dnia ale jeśli odmawiam po 10-tku to zazwyczaj w trakcie 10-tka ktoś przyjdzie i zaczynam całą tajemnicę od nowa i tak ciągle kilka razy dziennnie aż w końcu rezygnuje i zostawiam wszystko na wieczór a wtedy jest mi bardzo ciężko z różnych powodów odmówić . Pytanie czy można tym sposobem odmówiać ?? 

Helena
Helena Lip 27 '18, 20:40

Można :) Byle odmawiać szczerze, a nie odklepywać z automatu... Nie jest to może opcja idealna, ale skoro nie masz innej możliwości... Zawsze możesz odmawiać NP po pracy i przekraczać tym samym własne granice... W dorosłym życiu nigdy nie będzie "idealnego" momentu i warunków sprzyjających odmawianiu NP... 

Bożena
Bożena Lip 28 '18, 07:58

Nie wiem ile czasu zajmuje Ci praca, ale jeżeli w biurze to prawdopodobnie 8 godz. Czas na NP to około 1,5 godz. w ciągu całego dnia. Oczywiście, ze możemy się również modlić w pracy jeżeli tylko są takie możliwości i możemy skupić się na modlitwie i rozważaniu. Możemy modlić się również podczas drogi do pracy, przy domowych obowiązkach. Wszystko zależy od twojego podejścia do modlitwy, czy to nie jest tak, że odmawiasz NP w pracy, by później mieć już spokój i o tym nie myśleć. Modlitwa to spotkanie z Bogiem, nasz czas tylko dla Niego :)

Edytowany przez Bożena Lip 28 '18, 07:58
Paweł
Paweł Lip 31 '18, 18:03

Wybaczcie za moje być może trywialne pytanie, ale jeśli przyjmiemy że modlitwa jest rozmową człowieka z Bogiem. To w jaki sposób w toku ciągłego powtarzania tych samych modlitw w różańcu i rozważania ma on być rozmową?

Czy ja to źle pojmuje, zbyt dosłownie że modlitwa to ma być jak rozmowa twarzą w twarz w realu.

Edytowany przez Paweł Lip 31 '18, 18:04
Jugi
Jugi Lip 31 '18, 19:08
Pawle wg. mnie juz samo powtarzanie ciagle tegop samego jest Bogu mile bo poswiecasz mu czas w ten sposob. Bo zwracasz sie do Niego, pamietasz o Nim, poprzez modlitwe Bog otwiera nasze serca , przemienia je i z czasem kazdy zaczyna rozmawic z Bogiem wlasnymi slowami, nie tylko opierajac kontakt z Nim na klepaniu regulek ale taka rozmowa prosto z serca jak z siedzacym obok kolega :)
Jugi
Jugi Lip 31 '18, 19:10

ja osobiscie wole ta drugą forme rozmowy - wlasnymi slowami to co mi w duszy gra :)

Paweł
Paweł Lip 31 '18, 19:21

No wiadomo, że drugą opcja jest lepsza aczkolwiek w moim wykonaniu kończy się zawsze na osobistym monologu a nie rozmowie, tj gadaniu do ściany. Bo przecież nie dostaję żadnej odpowiedzi zwrotnej.

 

Jugi
Jugi Lip 31 '18, 19:48

Czuje sie to sercem... moze nie chodzi o to aby nasza rozowa opierala sie jedynie na proszeniu... na skupianiu sie na tym czego pragniemy, co nas zasmuca itp. w jednym nagraniu kobieta ktora dostala od Maryi mozliwosc "widzenia" mszy sw inaczej niz ludzie opowiadala jak Jezus smucil sie ze pewna kobieta tuz po przyjeciu komunii uklekla w lawce i zaczela opowiadac Jezusowi o swoich problemach zamiast wyznac jak bardzo Go kocha, ile dla niej znaczy, jak bardzo jest Mu wdzieczna itp. Moze warto zaczac rozmawiac w ten sposob, aby spedzac czas sam na sam z Bogiem ale nie z tematem przewodnim naszego cierpienia... z czasem taki monolog zamienia sie w rozmowe i mimo ze sie nie widzi, nie slyszy, to czuje sie sercem Boza obecnosc! to ze jest blisko, to ze slucha i pragnie pomoc jak tylko moze!!! 

Marcin
Marcin Lis 7 '19, 08:37

Witajcie

Mam prośbę o rozpisanie jak poprawnie odmawiać Nowennę. Spotkałem kilka wersji, nawet taką, że przed każdą tajemnicą należy podać intencje i wezwanie "Ten Różaniec....". Jeżeli odmawiam na "raty" różaniec to czy przed każdą częścią należy coś odmówić?

Bożena
Bożena Lis 8 '19, 08:07

 Witaj Marcin, podsyłam link jak odmawiać NP i  różaniec. Pozdrawiam :)

 

https://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06/nowenna-pompejanska-krok-po-kroku/

Edytowany przez Bożena Lis 8 '19, 08:12
Jędrek
Jędrek Gru 7 '19, 04:09

Witam wszystkich.

Mam pytanie.

Czy mogę, odmawiając nowennę pompejańską, dodać do którejś z trzech części różańca oprócz "standardowej" intencji również intencję z pierwszej soboty miesiąca ( wynagradzająca najświętszemu sercu Maryi). Czy muszę specjalnie po to odmówić czwartą część?

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Ten temat jest przyklejony