Loading...

Nasze Intencje i prośby z bloga Jerzy

Niedawno usłyszałem taką historię:

Stoi człowiek na przystanku gdy nagle podchodzi do niego cwaniaczek i nagabuje go o papierosy które natychmiast dostaje. Zdziwiony że tak łatwo mu poszło od razu prosi również o zapałki i otrzymuje je niemal z ukłonem. Zapalił i pomyślał że poprosi faceta również o gumę do żucia którą mężczyzna natychmiast mu wręcza. Patrzy cwaniaczek i myśli jak tu jeszcze zaczepić człowieka na to ten mu mówi: Jestem potężnym Dżinem któremu mogłeś przekazać tylko trzy życzenia więc nad czwartym już nie kombinuj.

Zanim rozpoczniemy odmawiać Nowennę Pompejańską pomódlmy się do Ducha Świętego o roztropność w formułowaniu naszych intencji żebyśmy nie narzekali potem że intencja się wypełniła ale efekt nie był taki jakiego byśmy oczekiwali.

Salomon mógł modlić się o majątek, władzę i różne przywileje a modlił się o rozum i roztropność w podejmowaniu sądów i został hojnie obdarowany.  


Poprzedni wpis     
     Następny wpis
     Blog

Moja Tablica

Jan
Lip 30 '14, 13:40
Salomon był królem więc władzę i majątek miał Jurku. Nasze prośby i modlitwy najczęściej dotyczą tych spraw które są nam bliskie i z czego wynikają nasze braki w życiu. Jedni modlą się o zdrowie, inni o pracę, jeszcze inni o wyrwanie kogoś z nałogu lub powrót ukochanej osoby. Zwłaszcza jeśli coś odczuwamy bardzo dotkliwie wówczas zanosimy błagania do Boga aby zmienił tą rzeczywistość a nie nasze nastawienie. A często jest odwrotnie Bóg nie zmienia sytuacji zewnętrznej ale nas.Salomon był królem więc władzę i majątek miał Jurku. Nasze prośby i modlitwy najczęściej dotyczą tych spraw które są nam bliskie i z czego wynikają nasze braki w życiu. Jedni modlą się o zdrowie, inni...Więcej…
Monika
Lip 30 '14, 13:46
powinniśmy się modlić też o to aby Bóg uchronił nas przed zgorzknieniem, które zabija w nas radość i które kieruje naszymi osądami. Powinniśmy nawet wobec najcięższych doświadczeń życiowych umieć zachować radość.
Małgorzata Kundzia
Lip 30 '14, 13:50
Moniko masz racje .
Nasza wiara to wiara radosci.
Kto zaufa Bogu zyc bedzie wiecznie
Monika
Lip 30 '14, 13:52
bardzo mnie smuci, jak czytam tu na forum wiele wpisów, z których wręcz wylewa się zgorzknienie :( wiem, że różne są tego przyczyny ale takie wpisy są bardzo dołujące. Szczególnie, jak są odpowiedzią dla ludzi szukających rady, dobrego słowa, wsparcia a w zamian dostają takim zgorzknieniem prosto w twarz....bardzo mnie smuci, jak czytam tu na forum wiele wpisów, z których wręcz wylewa się zgorzknienie :( wiem, że różne są tego przyczyny ale takie wpisy są bardzo dołujące. Szczególnie, jak są odpowiedzią ...Więcej…
Jerzy
Lip 30 '14, 14:16
Janie, nie spotkałem w życiu jeszcze ani jednego człowieka który by powiedział że ma już dość pieniędzy i władzy (Jeśli ją posiadał) a pracując w branży finansowej spotykałem ich wielu.
Niestety często nasze intencje są źle formułowane.
Znam setki podobnych przykładów jak był opisany na stronie rosemaria.pl - dziewczyna modliła się o powrót chłopaka i po zakończeniu NP chłopak wrócił. Ona mu każdy pyłek spod nóg usuwała, gotowała i pod nos jedzonko podsuwała, do kościoła przez trzy miesiące ani raz nie poszła i różaniec głęboko schowała żeby ukochanego nie denerwować a on po trzech miesiącach znów znalazł sobie inną kochankę. Ile żalu miała ta dziewczyna do całego świata tylko nie do siebie i swojego postępowania ani intencji.

Moniko dziwnie by wyglądało gdybym skakał z radości widząc że Tereska nie może się przesunąć o kilka cm na łóżku żeby zmienić pozycję ale przyznam Ci się że wielbię Boga za każdy darowany nam dzień. Wczoraj byłem w przychodni po skierowanie do Kliniki Neurochirurgii dla Tereski i pielęgniarki w rejestracji mówiły że podziwiają nas za uśmiech i pogodę ducha z jaką znosimy to co na nas spada.
Janie, nie spotkałem w życiu jeszcze ani jednego człowieka który by powiedział że ma już dość pieniędzy i władzy (Jeśli ją posiadał) a pracując w branży finansowej spotykałem ich wielu.
Nieste...Więcej…
zbynio518
Lip 30 '14, 14:22
Tak już jest.Są smutasy,są weseli i są obojętni.I chociaż prawdziwy katolik powinien być osobą radosną,to i wśród nich,są i tacy,i tacy.Ci smutni przechodzą prawdopodobnie kryzys wiary i przestali wierzyć w zmartwychwstanie i życie wieczne w szczęściu,obojętni szukają miejsca,a radosni to prawdziwi katolicy i chrześcijanie.Dlatego tez,ci prawdziwi katolicy powinni smutasom opowiedzieć o szczęściu jakie na nas czeka.Ze to co nas tu spotyka ,zawsze przemija,zarówno to złe,jak i dobre.Nie przywiązujmy się do tego,bo wszystko,co nas tu spotyka,szczególnie to smutne,służy naszemu zbawieniu.Tak już jest.Są smutasy,są weseli i są obojętni.I chociaż prawdziwy katolik powinien być osobą radosną,to i wśród nich,są i tacy,i tacy.Ci smutni przechodzą prawdopodobnie kryzys wiary i przestali wie...Więcej…
katarzyna(Rita)
Lip 30 '14, 14:24
A ja mam takie odczucie.
Jak odmawiam NP to jakbym była połączona "niewidzialną nitką"z "Górą" jak w telefonie....Czy też tak odczuwacie?
Monika
Lip 30 '14, 14:25
Jerzy nie o skakanie do góry mi chodziło. Może później znajdę słowa, które bardziej oddadzą to co chciałam przez ten wpis powiedzieć.
Jan
Lip 30 '14, 14:27
Bo niestety Jerzy mądrość i roztropność często przychodzi z wiekiem i doświadczeniem.
Nawet jest takie powiedzenie że
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła to świat wyglądałby zupełnie inaczej.
Bardzo miło wiedzieć że pomimo tego cierpienia które nawiedziło Waszą rodzinę macie siłę się uśmiechać.

Bo niestety Jerzy mądrość i roztropność często przychodzi z wiekiem i doświadczeniem.
Nawet jest takie powiedzenie że
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła to świat wyglądałby zupełni...Więcej…
Iwona
Sie 3 '14, 00:27
W moim odczuciu coraz mniej zalezy mi na zyciu tutaj nieraz mowie do corki ja jestem juz myslami po drugiej stronie.Wydaje mi sie ,przezylam to -modlilam sie a BOG dal zupelnie cos odwrotnego ale to co dal bylo o wiele wiekszym dobrem niz to o co sie modlilam.Dostajemy to co nas zbliza do swietosci I zbawienia,dopiero pozniej nasze ziemskie zachcianki-takie mam odczucie.W moim odczuciu coraz mniej zalezy mi na zyciu tutaj nieraz mowie do corki ja jestem juz myslami po drugiej stronie.Wydaje mi sie ,przezylam to -modlilam sie a BOG dal zupelnie cos odwrotnego ale to c...Więcej…
Musisz się zalogować, aby komentować