Loading...

To może pokucharzymy sobie ? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
Besia
Besia Wrz 19 '13, 12:30

Na początek proste ciasto z owocami

 

Składniki ;

25 dag mąki ,25 dag cukru ,25 dag masła lub margaryny ,5 jajek i dowolne owoce ,mogą być z puszki np. brzoskwini ,a jeszcze 2 łyżeczki proszku do pieczenia.

Cukier ,masło ucieramy ,dodajemy całe jajka ,mąkę i proszek do pieczenia ,wykładamy na blaszkę,oczywiście nasmarowaną lub wyłożoną papierem do pieczenia  ,na wierzch owoce i pieczemy ok 40 min w 180 stopniach ,u mnie zawsze szybko jakoś się piecze ok 30 min .Po upieczeniu posypać cukrem pudrem .

 

Besia
Besia Wrz 19 '13, 17:13
Wypróbuję Reniu:)
Monika
Monika Wrz 20 '13, 12:45
aż głodniałam :D
Monika
Monika Wrz 20 '13, 19:20
jasne :) nigdy nie wiadomo co, komu i kiedy się może przydać :)
Besia
Besia Wrz 23 '13, 12:15
Ale smakołyków przybyło ,na wiosnę pewnie będziemy diety wymieniać ,hi,hi
Besia
Besia Wrz 23 '13, 17:10
Ja też lubię nowości :))))
Monika
Monika Wrz 23 '13, 17:42
Rosół najlepiej schłodzić i wtedy zebrać zbędny tłuszcz - który można wykorzystać do przygotowania sosu lub innej zupy albo zebrać tłuszcz ręcznikiem papierowym :)
Besia
Besia Wrz 29 '13, 00:30
Pycha Renatko:)
Besia
Besia Wrz 29 '13, 12:22

Pycha w sensie pyszne to znaczy bardzo smaczne :)))))

A może macie jakieś potrawy takie regionalne ,jesteśmy z różnych stron Polski ,można sobie wypróbować .

Besia
Besia Wrz 29 '13, 13:29

U mnie to bardzo często rosół w niedzielę ,bo domownicy lubią ,ale tak ogólnie to nie ma jakiegoś takiego tradycyjnego dania :(

 

Besia
Besia Oct 16 '13, 13:04

  A ja coś zdrowego  zaoferuję ,chociaż przyznam się ,że jeszcze nie piekłam ,ale mam szczery zamiar wypróbować na synu przed sesją egaminacyjną ,hi,hi

Ciasteczka z macierzanki ,na poprawę pracy mózgu ,wzmocnienie nerwów

 

1kg mąki orkiszowej

1 kostka masła śmietankowego

5 łyżek płatków owsianych

4 łyżki ziaren sezamu

4 łyżki mielonej macierzanki

1 łyżeczka cynamonu

pół łyżeczki kardamonu

1 szklanka płynnego miodu

2 jajka

trochę mleka

1 łyżeczka proszku do pieczenia

 

Składniki wymieszać ,ciasto wyrobić,włożyć na pół godziny do lodówki,następnie rozwałkować i szklanką wykrawać ciasteczka ,Piec w rozgrzanym piekarniku ok.20 min .

Besia
Besia Oct 16 '13, 21:30

My jadamy wszystko :))) U nas zbieranina ludności z różnych stron ,nie mamy tradycyjnych dań .

A ciasteczka ,ciekawa jestem czy smaczne wyjdą ,no Bogusiu ,ale jak zjesz z kilograma mąki to poprawi Ci solidnie pracę mózgu ,hihi

Iwona
Iwona Oct 22 '13, 12:10
a jedna porcja to przypuszczalnie ile kalorii? z samego przepisu juz slina cieknie
Besia
Besia Oct 22 '13, 15:52
Ja robiłam i jest pyszne:) Oj kalorie ,kalorie ,hi,hi ,czasami można sobie o nich nie myśleć ,a  za to pomyśleć ,że to zdrowy deserek ,bo ma banany i serki ,a czekoladka ma magnez ,no nie wiem co z bezami ,ale na pewno od czasu do czasu nie zaszkodzą :)
Bridget
Bridget Oct 23 '13, 08:27
Na Kaszubach jest kilka dobrych dań ,ale królują ziemniaki jednak...
Besia
Besia Oct 23 '13, 08:42
A może podasz jakiś przepis kaszubski ?
Bridget
Bridget Oct 23 '13, 14:36
A co byś chciała?danie mięsne?rybka,grzybki?śledzie?? 

czy słodkiego coś?

Besia
Besia Oct 23 '13, 16:19
To może zaczniemy od mięska :)
Besia
Besia Oct 23 '13, 20:49
No właśnie Renia ma rację ,co tam kalorie Bogusiu pobiegasz troszkę ,albo spacerkiem do pracy i już po kaloriach ,hi.hi.
Besia
Besia Oct 24 '13, 22:40
A co proponujecie na piątek na obiad ?
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »