Loading...

Nowy numer KRŚ :) z bloga marek

Serdecznie zapraszam do lektury nowego numeru „Królowej…”! Ukazał się on 8 maja, w pompejańskie święto. Zobacz spis treści:

Ostatni dogmat? Pani Wszystkich Narodów – Stanisława Gamrat

7 października 1945 roku, w święto Królowej Różańca, Ida miała objawienie: „Widzę Chiny z czerwoną flagą!”. Wizja wypełniła się już cztery lata później. 1 paździer­nika 1949 roku, Mao Tse-Tung,  szef komunistycznej partii, ogłosił powstanie Chińskiej Republiki Ludowej.

Gwiazda Morza, papieski różaniec i… kapelusz – Stanisława Gamrat

Zapewne nasi Czytelnicy pamiętają wywiad z pomysłodawcą słynnej Misericordiny, wtedy jeszcze klerykiem, a obecnie księdzem, Błażejem Kwiatkowskim. Ubiegłego lata postanowiliśmy odwiedzić tego kapłana w jego pierwszej parafii. Okazało się, że jest nią słynne na wybrzeżu Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie.

2

Pompeje w sercach papieży – Marek Woś

W Pompejach dwukrotnie był św. Jan Paweł II, następnie Benedykt XVI, a ostatnio, 21 marca 2015 roku, nawiedził to  miejsce Papież Franciszek.

Kapucyn chrześcijańskiej świętości – Lidia Wajdzik

Zapewne wszyscy znamy niezwykle popularnego świętego z Pietrelciny – ojca Pio. 16 czerwca tego roku upłynie 13 lat od Jego kanonizacji. Zarówno uroczystości beatyfikacyjnej, jak i kanonizacyjnej przewodniczył Jan Paweł II. W czasie Mszy św. kanonizacyjnej, podczas homilii, Papież przedstawił zarys Jego duchowości i doświadczenia wiary. Powiedział: „Gdy trudności i cierpienia są przyjmowane z miłością, stają się uprzywilejowaną drogą do świętości”. Nie udało mi się spotkać z pokornym kapucynem osobiście – choć jako dziecko – marzyłam o tym. Było mi jednak dane pielgrzymować parę razy do San Giovanni Rotondo po jego śmierci.

Zwyciężyłaś, zwyciężaj… (1) – ks. Józef Orchowski

Matka Boża jest tak potężna, że gdy wzywano Jej imienia w różnych niebezpieczeństwach, często w sytuacji wojny, odnoszono spektakularne zwycięstwa. Wśród bardzo wielu sukcesów odniesionych za przyczyną Maryi, zwróćmy uwagę na niektóre, a mianowicie obronę Jasnej Góry (1655), victorię wiedeńską (1683), cud nad Wisłą (1920), miasto cudu (1939), rewolucję w Manili (1986).

Małe Pompeje w Grobli – Marek Woś

Znamy wielkie owoce działalności ewangelizacyjnej bł. Bartola, której symbolem jest wspaniała świątynia w Pompejach. Czasem jednak zapominamy, że nie od nawracania Bartolo zaczął tam swoją misję, ale od pomocy biednym i umierającym. Miał doświadczenie w obcowaniu z chorymi: wcześniej posługiwał w szpitalach wśród nieuleczalnie chorych. Te myśli towarzyszyły mi podczas odwiedzin Domu Opieki JESTEM w Grobli pod Bochnią. Domu założonego przez Elżbietę i Ryszarda Tomczyków w 2012 roku w celu pomocy ludziom chorym, starym, niepełnosprawnym i samotnym. W domu, w którym znajduje się niezwykła kaplica, gromadząca czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej.

3

Zakochaj się w… Maryi – Jolanta Stawska-Jakubiuk

Czy byliście kiedyś na pielgrzymce? Większość z naszych czytelników odpowie, że tak. Dlatego to pytanie kieruję do osób, które nigdy nie pielgrzymowały. Posłuchajcie mojej historii…

Okaleczona Maryja Dobieżyńska – Marek Woś

Przy drodze łączącej miasto Buk z miejscowością Dobieżyn stoją obok siebie dwie figury Maryi. Na cokole statua Maryi Niepokalanej, a obok niej posąg Matki Bożej, Wspomożycielki Wiernych. Ta druga nie ma dłoni, a czerwona farba, niczym ślady krwi, podpowiada, że wiążą się z nią jakieś dramatyczne wydarzenia…

5

Katolicki Meksyk – Dominika Krysztofowicz

W fakt, że religia stanowi ważną część codziennego życia, a obrzędy i zwyczaje dla mieszkańców hiszpańskojęzycznej części Ameryki Północnej znaczą bardzo wiele, trudno jest wątpić. Potwierdzą to zwłaszcza ci, którzy mieli okazję zapoznać się z przepięknym, kolorowym Meksykiem i jego przemiłymi, niesamowicie gościnnymi mieszkańcami. Chociaż  kraj ten odwiedzałam już nie pierwszy raz, to huczne, meksykańskie święta patronalne, barwne procesje, uświetnione występami orkiestry oraz uroczyste obchody dnia zmarłych, nigdy nie przestaną wprowadzać mnie w zachwyt i zdumienie. Tym razem więc, zamiast skupiać się na zapierających dech w piersiach pozostałościach cywilizacji prekolumbijskich, chciałam poznać Meksyk od tej trochę mniej turystycznej „strony”, żeby zrozumieć, jak funkcjonuje w tym dalekim, egzotycznym kraju Kościół katolicki.

Umrzeć, by ktoś inny mógł żyć – Renata Gontarz

Rozważania różańcowe dla dzieci: Śmierć Pana Jezusa na krzyżu

Dzieci przy Sercu Jasnogórskiej Matki – Magdalena Buczek

To nie przypadek, że Jasna Góra nazywana jest duchową stolicą naszej Ojczyzny. Od wielu wieków Polacy ze wszystkich, nawet Najodleglejszych zakątków kraju przybywają, aby spotkać się z naj­lepszą Matką i Królową w Jej domu. Pięknie jest widzieć rodziców modlących się  wraz ze swoimi dziećmi przed Cudownym Obrazem Czarnej Madonny. Dzięki temu miłość do Maryi i tego świętego miejsca przekazywana  jest nieprzerwanie z pokolenia na pokolenie.

6

Fatima 1917 – Krzysztof Jędrzejewski

13 maja 1917 roku w Fatimie, małej portugalskiej wiosce, troje małych pastuszków: Franciszek i Hiacynta Marto, oraz ich kuzynka Łucja dos Santos, ujrzało na karłowatym dębie postać pięknej Pani. Rok wcześniej Jej pojawienie się zapowiedział anioł, którego dzieci ujrzały.

Fatima 2001 – Krzysztof Jędrzejewski

13 maja 1981 roku, o godzinie 17.17 w Watykanie, na Placu świętego Piotra padły strzały. Ugodziły one papieża Jana Pawła II. Ten, który je oddał – turecki zamachowiec Muhamed Ali Agca, był zdziwiony, jakim cudem jego ofiara przeżyła, skoro on celował tak, żeby zabić. Dopiero później zrozumiał, że stało się tak, bo papieża ocaliła niewidzialna dłoń Matki Bożej, która 13 maja, 64 lata wcześniej, ukazała się trojgu dzieciom pasącym owce, w dalekiej portugalskiej wiosce o nazwie Fatima (tak, jak nazywała się córka proroka Mahometa, którego on był wyznawcą).

To tylko 5 minut! – Małgorzata

W 12 numerze KRŚ pani Małgorzata pisała o akcji „5 minut dla Boga, bliźniego i siebie samego”. Łączy ona osoby modlące się na różańcu – codziennie jedną dziesiątką. Wspólnota wciąż się rozrasta i doświadcza owoców modlitwy. Oto wybrane świadectwa!

Bractwo Różańca Świętego – Anthony

Zgodnie z tradycją Najświętsza Maryja Panna przekazała różaniec św. Dominikowi, założycielowi zakonu ojców dominikanów, którzy bez wątpienia mają szczególny kontakt z koronką, a wielu ich wychowanków aktywnie rozpowszechnia tę „najwspanialszą z modlitw”, jak powiedział o niej papież, Leon XIII.

4

Świadectwa różańcowe naszych czytelników
 • Leki nie pomagały
 • Białaczka i kolejne poronienia
 • Alarmy włączały się całą noc
 • Proszę przyjechać się pożegnać
 • Do żadnego szpitala nie idę!
 • Lekarka serc
 • Dziś Kubuś jest zdrowy
 • Zdrowo narodzona
 • Nowenna z portalu plotkarskiego
 • Jezu, ufam Tobie!
 • By było gdzie mieszkać
 • Myślałam, że to sen
 • „Bo gdy Twojej pomocy wezwałam…”
 • Nie spełnialiśmy kryteriów
 • Czułam nieustającą opiekę
 • Lękałam się, że za pokutę otrzymam różaniec
 • Pożyczki, długi, komornik
 • Im goręcej się modliłam, tym mąż był gorszy
 • Więcej niż się spodziewałam
 • Odmawianie różańca sprawia mi  radość!
 •  

 


Poprzedni wpis     
     Następny wpis
     Blog

Moja Tablica

Dorota
Maj 11 '15, 23:01
Widziałam :) Zapowiada się ciekawie :)
Anka
Maj 12 '15, 12:07
Jeśli mi się uda nabędę numer w Empiku. :) To jedyny punkt gdzie można nabyć czasopismo.
Bożena
Maj 12 '15, 13:17
Nie mogę się doczekać kiedy będę miała go w domu:):):)
marek
Maj 12 '15, 20:16
Właśnie trwa wysyłka :)
Musisz się zalogować, aby komentować