Loading...

Blog admin

20-lecie parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy oraz 21-lecie Radia Maryja miały miejsce 8 grudnia br. we wspomnianej parafii. Pojechaliśmy tam na zaproszenie proboszcza, ks. Józefa Orchowskiego. My, czyli dwie osoby z redakcji "Królowej Różańca Świętego". No i relikwie bł. Bartola :)
Kościół jest niezwykle piękny! Nowoczesny, ale tradycyjny w swojej wymowie. Nad szerokim ołtarzem dominuje piękne tabernakulum i monumentalna figura Matki Bożej Fatimskiej (ponad 6 metrów wysokości!). Wokół kościoła panuje harmonia, widoczne są stacje różańcowe i pomniki.
Uroczystości w to wielkie Święto rozpoczęły się od Godziny Łaski z pięknymi rozważaniami i różańcem. Następnie, o godz. 16, odbył się koncert orkiestry młodzieżowej, a po nim uroczysta Msza Święta z udziałem wielu duchownych i biskupa Jana Tarnawy. Byli także księża z Radia Maryja, w tym o. Tadeusz Rydzyk.
Po Mszy – różaniec i apel jasnogórski, a na końcu odpoczywaliśmy u księdza Proboszcza. Tu pragnę dodać, że ks. Józef Orchowski to wspaniały kapłan i wielki człowiek z talentem literackim (ponad 40 tytułów!). To także żarliwy czciciel bł. Bartola. Liczę, ze uda się z nim przeprowadzić wywiad do następnego wydania "Królowej Różańca Świętego"!

Zdjęcia są tutaj.