Loading...

Blog admin

Jak pisałem w poprzednim wpisie, byliśmy na odsłonięciu kapliczki Matki Bożej Pompejańskiej w Zachełmiu pod Jelenią Górą. To piękne miejsce, w zalesionych górach. Przy jednej z krętych dróg stanęła kapliczka Matki Bożej Pompejańskiej, dzięki inicjatywie pana Jana. Byliśmy na uroczystym odsłonięciu kapliczki, 15 sierpnia. Uroczysta Msza św. zgromadziła wielu mieszkańców okolicznych wiosek, po Mszy uczczono relikwie bł. Bartola, rozdawano prospekty o obrazie Matki Bożej i nowennie pompejańskiej oraz bł. Bartolu.


Dalej, jadąc do rodziny, wstąpiliśmy na krótką chwile do Skoczowa. To wspaniałe miejsce, kościółek stoi na wysokim wzgórzu, z którego widać piękną okolicę, korony gór.


I wracając do Poznania skręciliśmy kilka kilometrów do opactwa w Sulejowie, gdzie obraz Matki Bożej spotyka się z wielką czcią. Pisaliśmy o nim w chyba 3 albo 4 numerze Królowej Różańca Świętego.


Jadąc odwiedziliśmy też Licheń na noc, tylko niestety w Częstochowie nie udało nam się zatrzymać… Przykro mi, czas nas gonił. Dzisiaj, w święto Matki Bożej Częstochowskiej, żal ten jest podwójny. A nawet potrójny, bo jak się okazało, akurat dzisiaj kończę nowennę pompejańską.


Zdjęcia czekają w aparacie fotograficznym – niedługo je tu umieszczę.

Kochani, jak poinformował nas jeden z czytelników i zarazem fundator kapliczki, Maryja zagoscila w Zachelmiu w karkonoszach. W pięknym miejscu stanęła wyjątkowa kapliczka ku czci Królowej Rozanca. Udało nam sie dojechać w to miejsce. Uroczytosc była piękna, uczcilismy Maryję  w jej swieto oraz relikwie bł. Bartola. Potem napisze wiecjej bo z komórki sie nie da. Na początek 4zdjecia z komórki. Wiecej mam w aparacie. 


http://zywyrozaniec.pl/photo/useralbum/admin/18


Przybyło dużo ludzi , potem jeszcze był poczęstunek. Poznalismy wspaniałych ludzi. Szkoda wyjeżdżać!