Loading...

35 numer "Królowej Różańca Świętego" dostępny! z bloga marek

W tym numerze m.in. o pieszej wyprawie do Rzymu u Pompejów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, o Matce Bożej w Tanzanii oraz o tym, jak… wyhodować różaniec, od sadzenia przez zbiory po budowę różańca! 52 strony, cena tylko 3,99 zł! Zobacz tutaj! Zamów na rosemaria.pl

„Uśmiechnięta królowa wysłuchanych modlitw” – Stanisława Gamrat

15 sierpnia 1963 roku doszło do proroczego wydarzenia. W czasie koronacji Matki Bożej Ludźmierskiej, podczas procesji z ręki Maryi wypadło berło, które w locie pochwycił biskup Karol Wojtyła. Wtedy to kardynał Wyszyński powiedział: „Karolu, Matka Boska dzieli się z tobą władzą!”.

„Marsz dla Królowej Polski w stulecie niepodlegości” – Krzysztof Jędrzejewski

Zastanawiałem się, dokąd pójść w tym roku, w którym obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości. Dokąd, jak nie do Niej – naszej Królowej, do miejsc, gdzie jest czczona najbardziej, i do miejsc,  gdzie wszystko się zaczęło. A było to tak…

„Kim jest dla mnie Maryja” - wywiad z ks. Piorem Śliżewskim, autorem filmu o Maryi

Rozmawiamy z księdzem Piotrem Śliżewskim, reżyserem filmu o Maryi, pisarzem i autorem książek,  założycielem wielu stron ewangelizacyjnych.

Zobacz tutaj! Zamów na rosemaria.pl!

„Matka Boża Pompejańska w Tanzanii”

Głównym punktem pielgrzymki do Tanzanii było spotkanie z ks. bp. Michaelem, Msonganzilą, ordynariuszem diecezji Musoma. Wtedy też pani Lidia przekazała kopię obrazu Matki Bożej Pompejańskiej. Trzeba tu zauważyć, że po piętnastu latach wytrwałego apostołowania nowenną pompejańską w Skoczowie i całej Polsce, kolejnym cel znalazł się aż na innym kontynencie. Relacja z tej wyprawy już w następnym numerze KRŚ! red.

„Relikwie Bartolo Longo w Sulejowie” – Marek Woś

W Polsce jest coraz więcej kościołów, w których znajdują się relikwie bł. Bartola Longo – apostoła różańca i patrona modlących się nowenną pompejańską. Dołączył do nich Sulejów – szczególne miejsce dla czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej!

„Różańcowe ziarno!” – o. Rajmund Guzik

W Roku Różańca, dobrodziej klasztoru cystersów w Wąchocku, przywiózł mi z USA cztery komplety do robienia różańca. Była to dla mnie wielka radość, ponieważ Pan Bóg obdarzył mnie umiejętnością majsterkowania, a teraz dał w ręce narzędzia i wskazówki, jak samemu zrobić różaniec.

„Zbąszyńska Królowa Różańca Świętego”

Zbąszyń – położony malowniczo nad środkową Obrą, między jeziorem a rzeką, która w licznych zakolach i rozlewiskach toczy swoje wody. To miasteczko wielkopolskie, w którego centrum przy rynku stoi kościół pod wezwaniem NMP Wniebowziętej – sanktuarium Matki Bożej.

„Dziękując i pokutując”

Pielgrzymowanie w Kościele na bardzo długą tradycję. Przybiera ono bardzo wiele form. Nasza pielgrzymka jest piesza i ma wymiar pokutnodziękczynny. Odruchowo na co dzień o wiele prosimy, a tak mało dziękujemy… A jest za co!

„Wychowanie przez różaniec cz. I - bł. Marcelina Darowska” – Patrycja Pierzynka

Słownik języka polskiego podpowiada, że wychowanie to wszystkie działania, które mają na celu kształtowanie człowieka. W pojęciu tym zawierają się zatem edukacja, umiejętność kulturalnego zachowania, zdolność budowania adekwatnych wypowiedzi, umiejętność zadbania o siebie… Skoro jednak słowo „wychowanie” odnosi się do wszystkich zabiegów formujących człowieka, to znaczy, że obejmuje ono również oddziaływanie na osobowość, w tym także na sferę duchową.

„Michał Anioł na wyspie Procida” – Marek Woś

Realizując nasz anielski film, aż dwukrotnie wybraliśmy się na włoską wyspę Procida, oddaloną od Neapolu o mniej więcej pół godziny żeglugi. Powód był oczywisty – to na tej wyspie powstała książka „Wielkość świętego Michała Archanioła”, której szlakiem odbywała się nasza anielska podróż filmowa.

Zobacz tutaj! Zamów na rosemaria.pl!

Świadectwa nowenny pompejańskiej „Takashi Nagai” – ks. Józef Orchowski

Nigdy jeszcze ludzkość nie rozporządzała tak gigantycznymi zdobyczami techniki i nauki, ale też nigdy jeszcze takim lękiem i pustką nie przejmowała ją myśl o jutrze, jak w minionym i obecnym wieku.

„Kobiety w Biblii cz. VI - Maryja” – Andrzej Jędrzejczak

Matka Zbawiciela, o której powiedziano chyba już wszystko, staje przed nami jako kobieta doskonała w wierze i życiu zgodnie z zamysłem Bożym. Co można o Niej powiedzieć w perspektywie kobiet, których historie opowiada nam Stary Testament? Czy jest coś, czego Maryja może im pozazdrościć? Czy istnieje między kobietami Starego Przymierza a Maryją jakikolwiek związek?

„Tajemnice leśnej adoracji” – Izabela Marciniak

Pragnęła być misjonarką i choć nie opuściła murów klasztoru w swoim rodzinnym mieście – została patronką misji. Pragnęła pozostać mała i niezauważona przez ludzi – została doktorem Kościoła i jest znana na całym świecie!

„Mała droga, wielka miłość” – Magdalena Buczek

Pragnęła być misjonarką i choć nie opuściła murów klasztoru w swoim rodzinnym mieście – została patronką misji. Pragnęła pozostać mała i niezauważona przez ludzi – została doktorem Kościoła i jest znana na całym świecie!

„Drogami przemiany” – Robert Bryl

Gdy kończyłem poprzedni artykuł, wśród różnych pytań znalazły się między innymi te odnoszące się do prognozowania szans na poprawę skazanych objętych formalnym wsparciem religijnym oraz tych, którzy takiego wsparcia nie mają wcale.

„Królowa Aniołów” – Renata Gontarz

W Piśmie Świętym często pojawiają się aniołowie. Można nawet napisać, że występują w większości wydarzeń najbardziej kluczowych w historii zbawienia. I tak na przykład już po grzechu pierwszych rodziców cherubini strzegą drogi do drzewa życia w raju (Rdz 3,24). Anioł ratuje życie Izaaka, gdy Bóg wystawił na próbę wiarę Abrahama (Rdz 22,11). W słynnej scenie z krzewem ognistym Mojżeszowi ukazuje się anioł Pański (Wj 3,1). W Nowym Testamencie, począwszy od zwiastowania, przez narodzenie Jezusa, kuszenie na pustyni, modlitwę w Ogrodzie Oliwnym, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie – we wszystkich tych scenach pojawiają się aniołowie.

Zobacz tutaj! Zamów na rosemaria.pl!


Poprzedni wpis     
     Następny wpis
     Blog

Moja Tablica

Ewa
Gru 12 '18, 19:29
super
Ewa
Gru 14 '18, 07:20
tak
Musisz się zalogować, aby komentować