Loading...

Spotkanie we Wrocławiu – kwiecień 2011 z bloga marek

Jadąc do Wrocławia nie spodziewaliśmy się wielu osób na spotkaniu poświęconemu nowennie pompejańskiej i Apostolatowi Nowenny. Wiedzieliśmy, że jest sporo Wrocławian modlących się ta nowenną, ale też możliwości naszego do nich dotarcia są dość ograniczone. Na szczęście na miejscu jest o. Krzysztof i Ania, którzy są motorami napędowymi nowenny pompejańskiej we Wrocławiu :) Dzięki licznym informacjom w kościele, gazetkach i radiu Rodzina, na spotkanie przyszły 33 osoby. Niektórzy czciciele Matki Bożej przyszli z ciekawości, inni aby podzielić się swoim świadectwem, jeszcze inni aby zadać pytania.

Tych świadectw był kilka: jedna z pań powiedziała, jak to modląc się nowenną pompejańską wymodliła swojej mamie nawrócenie po kilkudziesięciu latach. Pewien pan opowiedział o czerniaku, który się cofnął bez konieczności operacji. Inny pan opowiedział o nowennie, którą odmawiał w intencji powrotu żony i o owocach, jakich sam doświadczył dzięki tej nowennie.

Byliśmy niezwykle wzruszeni i poruszeni. Z kilkoma osobami udało nam się porozmawiać, osobiście poznaliśmy tez Anię (dotąd znana nam tylko przez telefon), której Matka Boża pomogła szybko i skutecznie zdać egzamin na piątkę, tak, że nie spóźniła się na Mszę i spotkanie. W końcu też spędziliśmy czas z o. Krzysztofem od Miłosierdzia Bożego, naszym ukochanym kapłanem, którego znamy już chyba 8 lat! Ojciec Krzysztof prowadzi wiele wspaniałych inicjatyw, także zajmuje się duszpasterstwem studentów. Niezwykle gorliwie łowi dusze dla Pana.

Ale spotkanie to nie wszystko. Okazało się, że następnego dnia mamy nagranie w Radio Rodzina na temat nowenny pompejańskiej. Udało się i pewnie za jakiś czas o nowennie pompejańskiej dowie się jeszcze więcej osób.

I na koniec wiadomość: Msze św. w intencji członków Apostolatu będa się odbywać w drugi poniedziałek miesiąca, ponieważ okazuje się, że ósmy dzień często przypada w święta i niedziele. O tym jeszcze napiszemy więcej wkrótce.

     Następny wpis
     Blog

Moja Tablica

marek
Kwi 13 '12, 22:35
Hej Ania,
myślę że będzie więcej tych spotkań w różnych miejscach Polski. Skąd jesteś? - Może przyjedziemy? :)

I jeszcze dodam, ze od pana z Radio Rodzina dostaaliśmy tomik pieknych wierszy wokołobiblijnych, które świetnie nadają się do rozważań różańcowych! Może napiszę o tym w naszym forumowycm dziale poezji kiedy już dotrzemy z powrotem do domu
Hej Ania,
myślę że będzie więcej tych spotkań w różnych miejscach Polski. Skąd jesteś? - Może przyjedziemy? :)

I jeszcze dodam, ze od pana z Radio Rodzina dostaaliśmy tomik piek...Więcej…
Gabriela
Kwi 14 '12, 09:35
Ja jestem z Orzesza i nie wiem czy ktoś oprócz mnie odmawia NP
Sylwia
Kwi 14 '12, 19:36
Halo Gabrysia tu Siemianowice Śląskie to nawet niedaleko Orzesza a juz na pewno to samo woj. może ktoś jeszcze z Górnego Śląska? :);)
Gabriela
Kwi 15 '12, 20:00
no Siemianowice są niedaleko
Gabriela
Kwi 15 '12, 20:00
no Siemianowice są niedaleko
marek
Kwi 15 '12, 21:02
Hej, od dziś w profilu można dodać informację o miejscu zamieszkania :) - Wystarczy edytować profil, a tam jest nowe pytanie o miejsce zamieszkania.
Sylwia
Kwi 16 '12, 09:11
O to świetnie :)
Musisz się zalogować, aby komentować