Loading...

Jak znaleźć Boga? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Weronika JG
Weronika JG Mar 8 '14, 13:50

Wszyscy Cie rozumieją. Ja Cię rozumiem. Ale My nie mamy władzy i takich mocy żeby rzec Ci: nie umrzesz w ciemności, oczy sie wyleczą, natrectwa miną.......

No niestety. Taka moc ma tylko Bóg. W poniedziałek otrzymasz przesyłkę. Weź różaniec i zacznij sie modlic. Módl sie nawet wtedy gdy będziesz czuł zwątpienie , gdy zaczniesz sie bać i denerwowac , gdy znów poczujesz sie rozbity i zagubiony- módl sie. Bóg Cie zna . Jemu nie musisz nic tłumaczyć. Wszelkie zwątpienie odbieraj jako atak szatana- wtedy jeszze bardziej sie nie poddawaj. Zobaczysz ,że z czasem będzie łatwiej.



TYLKO NA BOGA!!! ZACZNIJ WIERZYC ,ŻE TO POMOŻE!!!

Edytowany przez Weronika JG Mar 8 '14, 13:51
Bridget
Bridget Mar 8 '14, 16:12
Chyba zagrał w filmie-,,Taniec Motyli''?
Adam
Adam Mar 8 '14, 16:26
Naoglądałem się o samolubnym genie równiez. Mówi on o tym że wysportowani mężczyzni wybierają tylko piękne dziewczyny i na odwrót. Że świat zwierząt jest na tyle brutalny że nie możemy sobie tego wyobrazic. Nie wiem jak przestac o tym myslec :(
Weronika JG
Weronika JG Mar 8 '14, 17:07

Naoglądaj sie teraz zatem filmów od Nas. My tu wszyscy to oglądamy i dobrze sie Nam wiedzie i nie mysli sie o głupotach:))


 A jak kto pomyśli to go reszta od razu sprowadza na właściwa scieżke:))

Edytowany przez Weronika JG Mar 8 '14, 17:08
Bridget
Bridget Mar 8 '14, 20:09
Weroniko-tu większośc się modli.:-))
Weronika JG
Weronika JG Mar 8 '14, 20:43

A co ma piernik do wiatraka?



Chodzi mi o to ,że jak ktokolwiek ma jakiekolwiek pytania i wątpliwości od razu dzieki innym sie ich pozbywa:)

Edytowany przez Weronika JG Mar 8 '14, 20:44
Monika
Monika Mar 8 '14, 23:15
dzisiaj wpadł mi dosłownie w ręce ten tekst z Księgi Syracha i od razu pomyślałam o Tobie Adamie :)


STARY TESTAMENT 

Mądrość Syracha 
Bojaźń Boża w doświadczeniach
2

Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu, 
przygotuj swą duszę na doświadczenie! 
Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy, 
a nie trać równowagi w czasie utrapienia! 
Przylgnij do Niego, a nie odstępuj, 
abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim. 
Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, 
a w zmiennych losach utrapienia bądź wytrzymały! 
Bo w ogniu doświadcza się złoto, 
a ludzi miłych Bogu - w piecu utrapienia1
Bądź Mu wierny, a On zajmie się tobą, 
prostuj swe drogi i Jemu zaufaj! 
Którzy boicie się Pana, oczekujcie Jego zmiłowania, 
nie zbaczajcie z drogi, abyście nie upadli. 
Którzy boicie się Pana, zawierzcie Mu, 
a nie przepadnie wasza zapłata. 
Którzy boicie się Pana, spodziewajcie się dobra, 
wiecznego wesela i zmiłowania! 
10 Popatrzcie na dawne pokolenia i zobaczcie: 
któż zaufał Panu, a został zawstydzony? 
Albo któż trwał w bojaźni Pańskiej i był opuszczony? 
Albo któż wzywał Go, a On nim wzgardził? 
11 Dlatego że Pan jest litościwy i miłosierny, 
odpuszcza grzechy i zbawia w czasie utrapienia. 
12 Biada sercom tchórzliwym, rękom opuszczonym 
i grzesznikowi chodzącemu dwiema ścieżkami. 
13 Biada sercu zniechęconemu: ponieważ nie ma ufności, 
nie dozna opieki. 
14 Biada wam, którzy straciliście cierpliwość: 
cóż uczynicie, kiedy Pan nawiedzi? 
15 Którzy się Pana boją, będą posłuszni Jego słowom, 
a miłujący Go pójdą Jego drogami. 
16 Którzy się Pana boją, będą szukać Jego upodobania, 
a miłujący Go w Prawie znajdą nasycenie. 
17 Którzy się Pana boją, przygotują swe serca, 
a przed obliczem Jego uniżą swe dusze. 
18 Wpadnijmy raczej w ręce Pana 
niż w ręce ludzi: 
jaka jest bowiem Jego wielkość, 
takie też i miłosierdzie2

Edytowany przez Monika Mar 8 '14, 23:15
Adam
Adam Mar 9 '14, 13:19
Proszę o wsparcie duchowe , o ile takie istnieje. idę pobiegać na dwór. mam nadzieję że to coś mi pomoże. trudno że z tak słabym wzrokiem no ale w okularach chyba biegać nie będę . mam nadzieję że nie upadnę przez ten wzrok czy coś w tym stylu. jak przyjdzie rózaniec od weroniki to bede mogl go nosic? zeby matka Boska mnie strzegła przed zlymi myslami? chce wygrac to zycie i jakos walczyc a nie tylko lezec w tym lozku i plakac. ok ruszam . miejscie mnie we swoich modlitwach.
Weronika JG
Weronika JG Mar 9 '14, 13:25
Po pierwsze jak dotąd biegałes , ćwiczyłeś , tez z wadą wzroku i jakoś nić Ci sie nie stało. Po prostu nie wiedziałeś ,że masz to nieszczęsne -2 , a teraz sobie wkręcasz. Po drugie możesz nosić różaniec, a po trzecie pomodlę się za Ciebie.
Weronika JG
Weronika JG Mar 9 '14, 13:52

Cytat z Anna Adam, różaniec to nie talizman. Samo noszenie to za mało. O opiekę Matki Bożej trzeba poprosić :)

.....................owszem , aczkolwiek jesli mu noszenie doda pewności siebie to jak najbardziej może nosic ze soba . Ja noszę:))
Weronika JG
Weronika JG Mar 9 '14, 14:09
Ja ufam ,że Adaś oprócz noszenia pokusi sie także o modlitwę:) I to codzienną:))
Adam
Adam Mar 9 '14, 15:08
Wróciłem. Forma słaba. Zazdroszczę ludziom którzy mają zdrowy wzrok :( to grzech?oczywiście ze chcialbym sie na nim modlic a nie tylko nosic. zle mnie Anno zrozumialas, chodzi mi o to ze widze ze osoby nosza go.
Adam
Adam Mar 9 '14, 15:26
Tak, ogladalem ten film,  wyobrazam sobie to. ale ateizm mówi ze to jest tylko taka genetyka i nic wiecej, mial po prostu pecha tak samo jak ja mam pecha z tym bo moja mama tez ma slaby wzrok i pewnie po niej to odziedziczyłem. dlaczego jest tyle filmikow mowiacych o samolubnym genie ze Boga nie ma. ten Dawkins nie daje mi spokoju,


zobaczcie ten filmik, on mowi ze cudow nie ma. :( boje sie i wlasnie to jest ten strach przed smiercia.
Edytowany przez Jerzy Mar 9 '14, 19:52
Weronika JG
Weronika JG Mar 9 '14, 19:54

Słuchaj. My tu wszyscy dajemy Ci dowody a Ty wciaz twierdzisz ,że nie umiesz uwierzyć i nawet sie nie starasz:((


Po co Jakiegos Dawkinsa oglądać skoro to po prostu...no...głupol jakiś!

Jerzy
Jerzy Mar 9 '14, 19:58
Adamie musisz zdecydować czy chcesz znaleźć Boga czy chcesz nas przekonać że Boga nie ma? Oglądanie głupot heretyckich jeszcze nikogo do wiary nie skłoniło. My wiemy że masoneria i heretycy nagrywają tysiące takich paszkwili ale nie znaczy że mamy sobie zatruwać umysły. Zastanawiam się czemu to ma służyć? 


Weronika JG
Weronika JG Mar 9 '14, 20:01
Czekasz na jakis znak?Od Boga ,że jest?Ha! Najpiękniej jest nie widziec , a uwierzyć! Cóz to byłaby za wiara, a gdzie zaufanie w Słowo Boże?
Adam
Adam Mar 9 '14, 20:06
Nie chce was przekonywac. a jest cos takiego jak masnoeria? Chciabym wierzy tylko zatrulem sobie mozg takimi rzeczami i teraz nie moge od tego uciec :(
Jerzy
Jerzy Mar 9 '14, 20:20
Możesz nie wierzyć że jest szatan i masoneria, na tym im bardzo zależy. Papież powiedział: "Każdy kto nie modli się do Boga modli się do szatana" i jest to najprawdziwsza teza której nikt nie potrafi obalić. Szatan i masoneria przemawia do Ciebie w każdym tym filmie które tak namiętnie oglądasz. Na szczęście masz wybór tyle że nie możesz żądać żebyśmy my za Ciebie podjęli decyzję. 
Marta
Marta Mar 9 '14, 21:03
Wszyscy, którzy tu piszecie te mądre słowa macie rację, z tym że zapewne żadne z Was nie cierpiało nigdy na nerwicę natręctw. Z nerwicą natręctw jest tak, że człowiek zaczyna się nakręcać, ma natłok myśli nad którymi nie można tak łatwo zapanować, np. może tylko mi się tak wydaje że jest Bóg, a może nie ma zadnego swiata tylko ja to sobie wymysliłem, jakim cudem Bóg stworzył świat, po co właściwie są te pozostałe planety, jaki w tym sens skoro tam nie żyją ludzie, może to dowód na to, że zyjemy po prostu we wszechświecie a Bóg to wymysł?  Mając nerwicę natręctw mozna wpaść w panikę z każdego powodu, nie tylko na tle religijnym. Piszę bardziej w swoim imieniu i innych ludzi, których znam i którzy cierpią na to samo, niż w imieniu Adama (bo go nie znam, ani jego uczuć), choć podejrzewam, że uczucie natrętnych myśli nie jest mu obce. Z jego postów widzę, że cierpi na to samo.

Piszę to tylko w jednym celu, aby Was poprosić abyście nie wpadali w irytację jesli taka osoba nie słucha Waszych rad. Ona słucha, widzi Wasze rady, ale to nie jest takie proste żeby od razu wcielić je w życie. Nerwica natręctw to potworna choroba, która zazwyczaj łaczy się z atakami paniki. To nie jest tak, że powiecie komuś: słuchaj, obejrzyj sobie ten film i idź na adorację, a ta osoba zrobi to wszystko i jej przejdzie. Niestety, ale słowo "natrętne" nie wzięło się znikąd. Te myśli atakują znienacka i pożerają człowieka od środka, nie dają żyć.

Nie wiem w sumie po co to piszę, bo pewnie i tak nikt nie nie zrozumie jak to jest, wiem że ja kilka lat temu bym nie zrozumiała i bardzo Wam zazdroszczę, że dla Was jest to nie do pojęcia. Nerwica natręctw to potworne cierpienie. POTWORNE.

 Na szczęście można z tego wyjść. Mi bardzo pomogła modlitwa wstawiennicza pewnego kapłana i nowenna pompejańska. Ale cały proces zajął dużo czas i dzięki Bogu ten ksiądz mnie nie ponaglał bo wpadłabym w jeszcze większą nerwicę. Piszcie dalej swoje rady i słowa wsparcia, na pewno Adam i wielu innych z tego skorzystają, ale nie irytujcie się, że ktoś natychmiast nie skorzystał z Waszych rad, albo nie przestał oglądać filmów naukowych itd. - natręctwo to natręctwo, nie przechodzi w jeden dzień. Pozdrawiam :)

Adam
Adam Mar 9 '14, 21:23
Dziękuje Marta za te słowa. masz racje mam podobnie, tylko wprowadziłaś mnie w kolejne myśli z tymi planetami, po co one są? wow. No właśnie nikt nie rozumie tej choroby i im się wydaję że to jest takie proste a nie jest. Boje sie bardzo ze wada mi sie powiekszy przez noszenie okularow :( to już po mnie napewno :( umrę w ciemnosciach :( boje sie bardzo tego, prosze panie zmiluj sie nade mna :(
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »