Loading...

Jak znaleźć Boga? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Marta
Marta Mar 9 '14, 21:37
Adam, przepraszam, że spowodowałam dodatkowy zamęt z tymi planetami ;) dlatego własnie w gorszych dniach staram sie nie wchodzić na fora o nerwicy, gdzie ludzie piszą o swoich przypadkach, bo od razu wszystko biorę do siebie i zaczynam nad tym rozmyslać, coś okropnego. Ale nie jesteś w tym sam :)

Cos mi się przypomina, że jak miałam zacząć nosić okulary to też tak przeżywałam. Ale teraz jest wszystko ok, noszenie okularów nie przeszkadza mi w niczym, trenuję, pracuję, normalnie żyję. Bedzie dobrze, zobaczysz, że za jakiś czas oswoisz się z tym. Moja koleżanka miała wadę -9, wyobrazasz to sobie? W końcu zrobila sobie operację laserową i teraz widzi normalnie. Ale zyła wcześniej dokładnie tak jak teraz, po prostu nie przejmowała się tym. Nie daj tym myslom zawładnąć twoim zyciem!

Adam
Adam Mar 9 '14, 21:42
fajnie, tez chcialbym zrobic sobie operacje, ale sumy sa fenomenalne :/
Jerzy
Jerzy Mar 9 '14, 22:23
Marto ale na pewno nie pomoże chorej osobie ciągłe oglądanie tych pseudonaukowych heretyckich filmów. Naukowcy oglądając przedmiot swoich badań najczęściej zachwycają się geniuszem Stwórcy który potrafił stworzyć takie piękno. To ludzie niszczą naturę i życie. 

Choćby niepowtarzalne piękno płatka śniegu oraz to że nigdy tego nie potrafi stworzyć człowiek. Sztuczny śnieg nigdy nie przypomina tego naturalnego. I tak jest na każdym kroku. 

Jerzy
Jerzy Mar 9 '14, 22:39
To sobie lepiej obejrzyj : 

http://www.youtube.com/watch?v=6zs7mChHyBM


Marta
Marta Mar 10 '14, 00:05
Jerzy masz rację, ja zresztą napisałam, że to wszystko co napisaliście to prawda i bardzo dobre rady. Absolutnie nie krytykowałam tego co napisaliście. Raczej chciałam pokazać jak to wygląda ze strony osoby cierpiącej na nerwicę, nie zawsze da się szybko i bezboleśnie zastosować do takich rad. Czasem potrzeba czasu, cierpliwości i bardzo dużo siły, żeby cos zmienić w swoim myśleniu. Zdrowej osobie mogą w końcu puścić nerwy jak 10 raz słyszy to samo, dlatego chciałam po krótce opisać jaki zamęt towarzyszy osobie cierpiącej na nerwicę. 

Modlitwa na pewno pomoże, nie tylko Adamowi, ale nam wszystkim. Mi w ciężkich chwilach bardzo pomagało kiedy ktoś mi mówił "pomodlę się za ciebie", albo "nie martw się, to tylko twoje myśli,  nie ma się czego bać" itd. tak jakby dostawałam chwilowy zastrzyk nadziei i było mi lepiej. Nie chodzi o ciągłe tłumaczenie tego samego, tylko o zrozumienie i jakieś miło słowo, miły gest podnoszący na duchu. Jak widziałam, że to co mówię kogoś drażni to natychmiast zamykałam się w sobie i cofałam się o kilka kroków w uleczeniu. Tak to już jest. Wiadomo, że nikt na forum nie jest odpowiedzialny za przeprowadzenie komuś terapii :) tak to tylko opisałam, żebyście wiedzieli mniej więcej z czym się zmagają "znerwicowani".


Wasze rady są bardzo dobre i na pewno się przydadzą Adamowi.

Monika
Monika Mar 10 '14, 08:02
Cytat z Adam Boje sie bardzo ze wada mi sie powiekszy przez noszenie okularow :(

wada Ci się powiększy jak NIE BĘDZIESZ NOSIŁ okularów - przestań sobie wkręcać takie głupoty - ten fakt (poprawy wzroku poprzez noszenie okularów) jest udowodniony naukowo i może Ci to potwierdzić każdy okulista. 
Adam
Adam Mar 10 '14, 09:44
no ja własnie nie nosze, zle to wczesniej ująłem.
Monika
Monika Mar 10 '14, 09:59
to zacznij nosić - noszenie okularów nie jest żadnym przeciwwskazaniem do ćwiczeń na siłowni czy do biegania. Nie wmawiaj sobie, że tylko szkła kontaktowe sa dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.
Jerzy
Jerzy Mar 10 '14, 13:03
Adam, jeśli boisz się że wzrok Ci się pogorszy to powinieneś kupić sobie w aptece: NUTROF TOTAL 

Jest to lek bez recepty na poprawę i ochronę wzroku. Moja ś.p. mama go stosowała i pomimo że miała 88 lat bardzo jej się wzrok poprawił a jej naprawdę groziła ślepota i nosiła okulary + 6 . 

Ja też te tabletki łykałem ale teraz nie bardzo mogę sobie na nie pozwolić choć nie są bardzo drogie (około 30 zł na miesiąc) ale Tereski leki i suplementy kosztują ponad 1.000 zł miesięcznie a jej zdrowie jest najważniejsze w tej chwili. 

Bridget
Bridget Mar 10 '14, 16:24
Adamie i co u Ciebie?? Czy myślałeś o spowiedzi św.?
Adam
Adam Mar 10 '14, 18:07
Ten film który został podany "Bóg Cudów" to autorem który wrzucił jest osoba wyznania zielonoświątkowego. Znam tą osobę i właśnie ta osoba tez namawia mnie żebym przeszedł na tą wiarę więc na razie wstrzymuję się od tego. Chciałbym podziękować Weronice za przepiękny różaniec. Co o tym sądzicie? Czy zbawienie też mógłbym uzyskać w innym odłamie chrześcijaństwa? Nie wiem co robić.
Bridget
Bridget Mar 10 '14, 19:44
Adam ten film był wstawiony 3lata temu,skąd wiesz ,że to ktos kogo znasz???
Bridget
Bridget Mar 10 '14, 19:46
Pytałam o spowiedz,bez tego nie ruszysz z miejsca.Jak grochem o ścianę.
Weronika JG
Weronika JG Mar 11 '14, 07:44

Cytat z Adam Czy zbawienie też mógłbym uzyskać w innym odłamie chrześcijaństwa?

A czemuś tak się uparł na jakieś odłamy? 


Monika
Monika Mar 11 '14, 08:12
A co lepszego oferują Ci zielonoświątkowcy?
Adam
Adam Mar 11 '14, 09:18
nie wiem, po prostu co robić, nie wiem co mi oferują, wolałbym zostać przy wierze katolickiej, i takiej zostanie, tylko tu nie jest problem wybrania religii tylko problem miedzy wiarą a nie wiarą wątpię w tą duchowość :( wczoraj pisałem z koleżanką i jej mama w wieku 43 lat zachorowała na nowotwór, bardzo jej mama cierpi ponieważ morfina nie pomaga i bardzo cierpi, podobno prosi już o śmierć bo nie ma sił żyć, to dopiero jest tragedia a nie adasia wzrok, tylko nie mogę pojąć jednego jak dobry Bóg pozwala na takie cierpienie, dlaczego w starym testamencie zabijał dzieci, czy tym pokazuję swoją miłość? trudno w to uwierzyć, jestem chyba jak sługa Tomasz, póki palca nie włożę, to nie uwierzę...ciężki temat, w dodatku też dowiedziałem się że kolegi przyjaciel umarł, przedwczoraj jeszcze z nim rozmawiał, śmiali się był u niego w domu a na następny dzień dowiedział się że miał wylew, nie narzekał na zdrowie, nic go nie bolało :( spowiadałem się już dwukrotnie z całego życia , przyjąłem eucharystię i nie poczułem niczego , żadnego utwierdzenia w fakcie, ciepła...nic. dlaczego? czyżby moja spowiedz była nie szczera? wątpię. boję się bardzo śmierci :( pewnie po niej nic nie ma...czuję pustkę... przepraszam za moje narzekanie, ale tak własnie wyglada moj dzien, caly dzien na uzalaniu, nie wiem czy to wina choroby...
Iwona
Iwona Mar 11 '14, 09:27
Adamie ty sie modl ,modl i jeszcze raz modl poki nie jest za pozno.Tylko pokorna modlitwa moze Cie uleczyc.Bog nie obiecal nam raju na ziemi tylko po naszej smierci.Nie usiluj poprawiac Bozych zamierzen.
Monika
Monika Mar 11 '14, 10:17
Cytat z Adam tylko nie mogę pojąć jednego jak dobry Bóg pozwala na takie cierpienie

może ten artykuł choć trochę Ci rozjaśni 

http://gosc.pl/doc/1872819.Historia-chorego-nie-choroby

Edytowany przez Monika Mar 11 '14, 10:17
Besia
Besia Mar 11 '14, 11:40
Adamie ,a czy leczysz nerwicę ?
Adam
Adam Mar 11 '14, 11:47
tak, pisalem wczesniej. chodze do psychiatry regularnie, przyjmuje zastrzyki (rispolept) oraz tabletki (paroxinor) z marnym skutkiem. :(
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »