Loading...

Jak znaleźć Boga? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Adam
Adam Mar 14 '14, 12:13
Witaj Moniko,
Moja walka duchowa trwa. Ciągle przechodzę od skrajności w skrajność. Naukowcy mówią że sen jest rekcją chemiczną zwaną fikcją. Niestety mam strasznie irracjonalne sny, śnią mi się głupoty i niestety powątpiewam w ten świat duchowy przez to. Moja wiara w uzdrowienie też maleje więc pewnie na nie są też nikłe szanse. Naczytałem się tego Dawkinsa, Hawkinga, oni mówią że teoria ewolucji jest faktem, DNA Szympansa Afrykańskiego i człowieka w 97,5% jest takie samo. Przypadek? Dlaczego aż tyle? Jestem kłębkiem nerwów , ciągle w łóżku, staram się walczyć, wyjść pobiegać, ale to mało. Modlę się na różańcu, wczoraj odmówiłem cały.

Proszę Boga o ducha świętego i łaskę wiary. Mam pytanie do Was, posiadacie może dar mówienia językami? Czy tylko zieloni go posiadają? W ogóle oni się chyba na mnie obrazili i już od tygodnia ze mną nie rozmawiali, chyba nie mają sił na takiego ateistę :D

Przesyłam Wam jeszcze filmik, który mnie pokrzepia, świadectwo uzdrowienia z krótkowzroczności... tylko czy to prawda?
https://www.youtube.com/watch?v=8-LTKluMy_c
Besia
Besia Mar 14 '14, 13:29

Adamie ,a czemu nie zwrócisz się ze swoimi problemami w kwestii wiary do księdza katolickiego jak jesteś katolikiem tylko szukasz u zielonoświątkowców ,naczytałeś się tych rzeczy rozumiem ,że masz mętlik w głowie i wątpliwości ,spróbuj porozmawiać z księdzem ,jak nie z jednym to z drugim ,wierzę ,że znalazł byś tam pomoc ,bo zagubiłeś się w tym wszystkim .Cieszymy się ,że jesteś z nami ,że odmawiasz różaniec;)))

Jednak rozmowa w cztery oczy na pewno dużo by Ci pomogła .

Monika
Monika Mar 14 '14, 13:33
Cytat z Adam posiadacie może dar mówienia językami? Czy tylko zieloni go posiadają?

wiele osób ma taki dar - np. Ojciec Daniel, pustelnik z Czatachowy modli się językami. Możesz oglądać na żywo najbliższe spotkanie prowadzone przez Ojca daniela i Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa na stronie www.dobremedia.org - jutro od godz. 18. Wiele osób oglądających doświadcza działania Ducha Świętego i doznaje uzdrowień duszy i ciała. 




Cytat z Adam W ogóle oni się chyba na mnie obrazili i już od tygodnia ze mną nie rozmawiali, chyba nie mają sił na takiego ateistę :D

a po co w ogóle chcesz z nimi rozmawiać? Jeżeli szukasz Jedynego, Prawdziwego Boga to nie znajdziesz Go u Zielonoświątkowców. Odnajdziesz Go tylko i wyłącznie w Kościele Katolickim.


Może skorzystaj z pomocy tej Fundacji o której mowa w artykule, do którego wklejałam link w poprzednim poście - może trzeba by Ci było psychiatry, który jest również praktykującym katolikiem, z porządnym kręgosłupem moralnym i silnym zakorzenieniem w KK ? Wtedy oprócz leczenia farmakologicznego mógłbyś jednocześnie leczyć duszę poprzez rozmowy z lekarzem o Twoim poszukiwaniu Boga ?

Adam
Adam Mar 14 '14, 13:51

Cytat z Beti Adamie ,a czemu nie zwrócisz się ze swoimi problemami w kwestii wiary do księdza katolickiego jak jesteś katolikiem tylko szukasz u zielonoświątkowców

Poszedłem raz do księdza, to nie miał czasu bo był bardzo zajęty i zaproponował mi tylko PŁATNE spotkanie z ojcem Bashobora który był u nas w mieście. Niestety do tego spotkania był jeszcze miesiąc i poczułem się dość odrzucony... a zielonoświątkowców poznałem bo napisałem do autora którzy wrzucił ten film Bóg Cudów na youtube jak się pozniej okazało dość często przyjeżdza do mojego miasta no i udało się spotkać, niestety z marnym skutkiem znalezienia Boga.


Cytat z Beti Jednak rozmowa w cztery oczy na pewno dużo by Ci pomogła .

Mi długotrwałe rozmowy z psychiatrą nie pomagają a ksiądz mnie olał. Więcej się prosić nie będę, bo ilu na parafii jest? trzech? i co znowu zostanę olany, żeby zapłacić na jakieś inne spotkanie?


Cytat z Monika wiele osób ma taki dar - np. Ojciec Daniel, pustelnik z Czatachowy modli się językami. Możesz oglądać na żywo najbliższe spotkanie prowadzone przez Ojca daniela i Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa na stronie www.dobremedia.org
Znam ten portal i parę razy oglądałem tam msze, ojca daniela również na youtube oglądałem, widać że osoba z powołaniem.


Cytat z Monika a po co w ogóle chcesz z nimi rozmawiać? Jeżeli szukasz Jedynego, Prawdziwego Boga to nie znajdziesz Go u Zielonoświątkowców. Odnajdziesz Go tylko i wyłącznie w Kościele Katolickim.
A to oni przypadkiem nie wierzą w tego samego Boga co my? Judeochrześcijańskiego? Tylko po prostu nie wierzą w Maryję oraz żywoty świętych, tzn nie oddają im czci . Inny Bóg to może być ten islamu albo świadków jehowy.


Besia
Besia Mar 14 '14, 14:01

Jeżeli szukasz prawdy to nie możesz poddać się po jednym nieudanym razie ,księża to też ludzie i bywają różni ,warto próbować dalej .


Adam
Adam Mar 15 '14, 11:25
Ręce mi opadają jak czytam że teoria ewolucji nie przeczy wierze. Przecież Biblijny opis człowieka opisuje że zostaliśmy ulepieni z gliny, a zwierzęta powstały inaczej. Nawet czytałem na internecie  że JP II popełnił błąd mówiąc że teoria ewolucji nie przeczy właśnie wierze. Przeczy bo nie powstaliśmy od małp wg Biblii.
Jerzy
Jerzy Mar 15 '14, 12:25
Adam, gdy chodziłem na katechezę w szkole średniej to pięknie nam mówił ksiądz o manipulacji na przykładzie między innymi ewolucji. Teoria ewolucji jest w większości zgodna z prawdą oraz z nauką tylko tyle że wystarczy wziąć dużo prawdy i pomieszać go z niewielką ilością fałszu żeby naiwnym ludziom wmawiać że całość jest prawdą. Większość osób się na to łapie ale matematycznie patrząc np. przez tabele Excela jeśli wprowadzisz do całego szeregu danych tylko jedną drobną pomyłkę to wynik wychodzi Ci jako Fałsz. 

Podobnie dziś jest z Gender, pod większością postulatów mógł bym się podpisać obiema rękami ale całość jest bardziej szkodliwa od hitleryzmu i komunizmu razem wziętych. 

Adam
Adam Mar 15 '14, 12:56
Jerzy czyli uważasz że teoria ewolucji jest faktem? Jak to jest że tak mądre głowy, które po 50 lat swojego życia poświęcają nauce, mogą się mylić? dlaczego mam irracjonalne sny? Mam koszmary, śnią mi się straszne sny, nie wiem do kogo mam się udać.. drugi raz do księdza nie pójdę żeby znowu mnie z kwitkiem odstawił...

Nie wiem jak uzyskać ducha świętego i łaskę wiary...
Mariusz
Mariusz Mar 15 '14, 13:47
Adamie, mnie to zastanawia dlaczego tak łatwo jest Ci uwierzyć, że wszystko powstało przez przypadek (co choćby matematycznie rzecz biorąc jest niemożliwe (np. złożoność DNA, precyzyjnie dobrane wielkości stałych fizycznych, takich jak masa elektronu czy prędkość światła - gdyby były chociaż minimalnie inne o żadnym życiu nie byłoby mowy)). Natomiast jak Dawkins coś powie to już powie! Dawkinsa nie biorą na poważnie chyba żadni naukowcy, nawet ci ateistyczni [sic!].
Dawkins przedstawia jakieś tezy, pisze wiele książek. Świadomie lub nieświadomie pomija pewne "drobnostki", jak na przykład całą genetykę (widocznie nie pasuje mu do koncepcji). W innych miejscach odwołuje się do wygodnego "przypadkiem". Jak to ma nas przekonać? Tu dopiero potrzeba prawdziwej wiary. Natomiast podejrzewam, że głoszenie z takim zapałem bałamucących treści jest dosyć opłacalne.
Teoria ewolucji to też nadal tylko teoria (w którą można najwyżej wierzyć, bo dowodów brak). To nie jest jedyna teoria swoją drogą. Coraz częściej świat fizyki kwantowej zastanawia się, czy teoria ewolucji jest w ogóle prawdopodobna (suma energii w skończonym wszechświecie wszakże równa musi być zeru). Jest np. ciekawa teoria przyczynowości skutkowej, która jest zgodna z Biblią.
Wniosek jaki mi się nasuwa jest taki, że oddalając się myślami od wiary w Boga, próbujesz na siłę uwierzyć w coś, na co szanse są drastycznie mniejsze. Próbujesz ale o tym nie wiesz, bo współczesny świat narzuca takie, a nie inne myślenie.
Besia
Besia Mar 15 '14, 14:03

Reniu myślę ,że to dobry pomysł


Może ten artykuł  coś pomoże

http://www.niedziela.pl/artykul/80621/nd/Ewolucja-czy-Bog

Besia
Besia Mar 15 '14, 14:47

Adamie ,a jakbyś spróbował w Duszpasterstwie Akademickim ,może tam znalazł byś księża i ludzi ,którzy by Ci pomogli ,bo chodzi o to ,że inaczej rozmawia się w realu ,bo my możemy tu pisać ,podsyłać Ci coś do czytania ,ale tak rozmowa jest na pewno inna  bardziej Ci potrzebna ,wiem ,że tam można umawiać się na inwidualne rozmowy z księdzem ,bo u nas tak jest .Może byś spóbował ,chodzi mi na prawdę o Twoje dobro .

Tu jest link do Duszpasterstwa w Słupsku

https://pl-pl.facebook.com/pages/Duszpasterstwo-Akademickie-S%C5%82upsk-DA-S%C5%81UPSK/185621464846222

Edytowany przez Besia Mar 15 '14, 14:48
Adam
Adam Mar 15 '14, 23:08
Boje się... przesłuchałem całą mszę...
nie mam sił już żyć, zabijcie mnie :( ja się poddaje, na tej mszy były takie irracjonalne rzeczy w które ciężko uwierzyć że ktoś został uzdrowiony z raka mózgu i to tak hurtowo... :(
Besia
Besia Mar 15 '14, 23:18
Adamie ,a czego się boisz ?Czy ta msza wywarła na Tobie złe odczucia?
Edytowany przez Besia Mar 15 '14, 23:19
Adam
Adam Mar 16 '14, 11:45
Umówiłem się z księdzem na spotkanie w czwartek, chyba trafiłem teraz na kogoś z powołaniem bo jest bardzo chętny do spotkania i chce mi pomóc . szkoda że tak długo, mam teraz głosy żeby na to nie iść to pewnie szatan podaje mi te głosy, w czwartek na 11:00 jest to spotkanie. dziękuje za wasze wsparcie, ale nadal pana Boga nie doświadczyłem, modle się o to, dziś rano np. obudziłem się z drgawkami i strachem przed śmiercią, naoglądałem się chyba znowu nie potrzebnych filmików że ludzie wierzący nie myślą racjonalnie :( ja już naprawdę nie mam sił, dlaczego Pan pozwala na moje cierpienie? otwieram Mu swoje serce i proszę o działanie lecz nadal jestem w strachu :(
Besia
Besia Mar 16 '14, 12:01

Adamie cieszę się ,że umówiłeś się na spotkanie z księdzem z całego serca życzę Ci ,żeby Ci pomógł i wierzę ,że tak będzie ,przed Tobą ciężka praca ,ale jeżeli szukasz Pana Boga to Go znajdziesz :)))

Pozdrawiam Ciebie serdecznie ,niech Pan Bóg Ci błogosławi.

Adam
Adam Mar 16 '14, 17:54
No nie, ale dlaczego tacy ludzie wrzucają te ateistyczne filmy? wystarczy niechcacy odpalic youtube i tam odrazu cos takiego jest...
Bridget
Bridget Mar 16 '14, 18:07
To są Adamie pokusy,wystarczy to omijac,ignorowac.

 Cieszę się bardzo ,ze masz umówione spotkanie z kapłanem. 

Zobaczysz-będzie dobrze. 

Módl się ...

Besia
Besia Mar 16 '14, 19:48

Adamie tą modlitwę już kilka razy podawałam ,może przyda się Tobie

Modlitwa przed wejściem do internetu
i na katolickie Forum Online

 

Wszechmocny i wieczny Boże,
Który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo
i poleciłeś nam szukać, przede wszystkim, tego co dobre,
prawdziwe i piękne,
szczególnie w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna,
Pana naszego Jezusa Chrystusa,
pomóż nam, błagamy Ciebie,
przez wstawiennictwo św. Izydora, biskupa i doktora,
abyśmy podczas naszych wędrówek w internecie
kierowali nasze ręce i oczy tylko na to, co podoba się Tobie
i traktowali z miłością i cierpliwością
wszystkie te osoby, które spotkamy
przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Święty Izydorze, módl się za nami!

Besia
Besia Mar 17 '14, 01:00

Adamie ja wierzę w Boga i ten film nie robi na mnie jakoś wrażenia ,Pan Bóg dał nam wolną wolę i ten pan ma prawo nie wierzyć i szukać dowodów ,że Boga nie ma,ale jego teoria mnie nie przekonuje . 

Adamie ,a sądzisz o tym ?

http://adonai.pl/cuda/?id=9



Edytowany przez Besia Mar 17 '14, 01:44
Monika
Monika Mar 17 '14, 09:55
Adamie przeczytaj co jaką siłę daje Bóg


http://lublin.gosc.pl/doc/1921834.Moj-maz-widzi-Jezusa

Strony: « 1 2 3 4 5 6 »