Loading...

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła – Poznań z bloga marek

Zacznijmy od tego, że aby nie okazało się dla nikogo za późno, program peregrynacji umieściłem na tej stronie - peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano (za "Któż jak Bóg"). Dokładka kopia figury św. Michała peregrynuje po całej Polsce już jakiś czas. W Poznaniu była dotąd w trzech parafiach, w tym mojej sąsiedniej, pod wezwaniem św. Michała Archanioła.


Program peregrynacji jest chyba taki sam dla wszystkich parafii: przywitanie figury z procesją, uroczysta Msza święta z nauką ojca michality o św. Michale Archaniele, nabożeństwo o uzdrowienie u uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem, czuwania przed figurą, a na końcu jej pożegnanie.


Figurę św. Michała do jego poznańskiej parafii przywiózł ks. Piotr Prusakiewicz. Tutaj wątek osobisty: z księdzem Piotrem poznałem się, kiedy zaczął on (po ks. Polaku) pracować nad "Któż jak Bóg". Niemały jego wysiłek sprawił, że wspólnotowa gazetka przekształciła się we wspaniałe czasopismo, nie mające sobie równych w Polsce i za granicą w dziedzinie angelologii. Powstała tez wersja anglojęzyczna, a sam ks. Piotr bardzo często głosi rekolekcje po angielsku na całym świecie. I to właśnie ks. Piotr zabrał mnie ok. 8 lat temu na Górę Gargano, na święto Michała Archanioła 29 września, połączone z uroczystą procesją. Zrobiło to na mnie wielkie wrażenie i zawsze pragnąłem wrócić w tamto miejsce. Nie było jednak takiej możliwości, za to sam św. Michał Archanioł nadleciał z Gargano do pobliskiego kościoła. Jak mógłbym przegapić taką okazję? ;-)


Uroczystość była przepiękna, natchniona, wcale nie czuło się upływającego czasu. Msza św. z procesją, nabożeństwem i błogosławieństwem trwały ok. 3 godzin. Ale jakie to przeżycie! Jak głęboka wiara i miłość do aniołów wypływały z wiernych, którzy szczelnie wypełnili kościół. – Nie będę o tym pisał, kto może, niech przekona się sam! Peregrynacja odbywa się wzdłuż i wszerz Polski, wiec możliwości włączenia się jest naprawdę wiele.


Na koniec – kilka zdjęć. Co prawda zrobione telefonem, ale coś tam widać ;-)


Nawiedzenie Figury Św. Michala Archanioła z Groty Objawień na Gargano - zdjęcia


Poprzedni wpis     
     Następny wpis
     Blog

Moja Tablica

marek
Maj 26 '13, 18:52
A czy może był tam ks. Piotr Prusakiewicz, czy inny ksiądz Michalita?
Besia
Maj 26 '13, 20:40
Oj nie wiem czy ks Piotr był ,byli Michalici i jak dobrze usłyszałam do był ks. Roman ,ale nazwiska to już nie dosłyszałam niestety .
marek
Maj 27 '13, 09:53
Ważne, ze był Michał Archanioł ;-)
Besia
Maj 27 '13, 10:05
O tak to najważniejsze :)
Gabriela
Cze 4 '13, 11:59
fajnie, bo w Katowicach też będzie
Joanna
Cze 4 '13, 14:17
świetnia:)
Joanna
Cze 4 '13, 14:17
dobrze wiedzieć:)
marek
Cze 4 '13, 15:05
Dam link tutaj do programu peregrynacji:
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/...hala-archaniola.html
Dam link tutaj do programu peregrynacji:
Więcej…
Anna Weronika
Lip 6 '13, 16:55
ja wybieram się w październiku do Stalowej Woli
Besia
Lip 6 '13, 19:25
A ja już byłam w Szczecinie.
Musisz się zalogować, aby komentować