Loading...

Królowa Różańca Świętego numer 24 już jest :) z bloga marek

Niebieska szata Maryi – Stanisława Gamrat

„Pewnego dnia przez różaniec i szkaplerz Najświętsza Maryja Panna ocali świat”, rzekł św. Dominik

Sercem usłyszeć i wypełnić wezwanie Maryi – Magdalena Buczek

100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie skłania nas nie tylko do świętowania jubileuszu tego cudownego wydarzenia, ale przede wszystkim do uświadomienia sobie, że przesłanie, które zostało wypowiedziane tam przez Maryję, jest nadal aktualne.

Pochylić się nad każdym – Marek Woś rozmawia z ks. Adamem Borysikiem

Przypadki istnieją tylko w gramatyce. Pretekstem do tej rozmowy było „przypadkowe” zdarzenie. Na ulicy zatrzymał mnie młody mężczyzna, przedstawił się mówiąc, że nie ma pracy, rodziny ani dachu nad głową. Pytał o podstawowe rzeczy do ubrania. Umówiłem się z nim na wieczór. Tego samego dnia „przypadkowo” spotkałem ks. Adama Borysika, pallotyna z Poznaniu, duszpasterza bezdomnych i założycielem domu „Przystań”, niewidzianego przeze mnie już od około 20 lat! Jego rady przysłużyły się dalszej interwencji. Spotkanie to stało się też pretekstem do szerszej rozmowy o problemie bezdomności.

Zobacz w naszym sklepiku!

Różaniec, Jan Paweł II i… Pompeje – Marek Woś

Refleksje wokół Listu o różańcu (cz. 1)

W tym roku minie 15 lat, odkąd Jan Paweł II ogłosił List o różańcu („Rosarium Virginis Mariae”) – list, który powinien być bliski każdemu, kto ma różaniec w sercu. Dokument ten porządkuje wiele spraw związanych z modlitwą różańcową, przestrzega przed jej błędnym rozumieniem, ale i zaprasza do odczytania jej na nowo oraz pogłębienia. W naszym nowym cyklu przyjrzymy się duchowym wytycznym Jana Pawła II. Mam nadzieję, że rzuci to nieco światła na przesłanie papieża także w kontekście nowenny pompejańskiej.

Jaka jest Twoja obietnica dla Maryi w nowennie pompejańskiej? – Marek Woś

Wielu z nas, odmawiających nowennę pompejańską, zna na pamięć obietnicę, jaką składamy Maryi w modlitwie dziękczynnej. Oto jej fragment: „Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam, będę rozszerzać nabożeństwo różańca świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy z zaufaniem do Ciebie się udawali”.

Gietrzwałd. 140-lecie objawień Matki Bożej oraz 50-lecie koronacji obrazu – Ks. Krzysztof Bielawny

Gietrzwałd to niewielka miejscowość w północnej części naszego kraju, którą każdego roku odwiedza około milion wiernych z Polski i spoza jej granic. Znajduje się tu niewielki kościół parafialny, do którego 6 kwietnia 1519 r. przybył Mikołaj Kopernik. Gietrzwałd zasłynął jednak z innego powodu – stał się znany dopiero po roku 1877 dzięki objawieniom Matki Bożej. Koniec wieku XIX był niełatwy dla Kościoła rzymskokatolickiego w zaborze pruskim, szalał kulturkampf. Ludność polskojęzyczna nie mogła używać swej mowy w kościołach i szkołach. Wiele parafii było pozbawionych duszpasterzy. W tym trudnym czasie ucisku administracyjnego i rugowania tego, co Boże, 27 czerwca 1877 r. w Gietrzwałdzie na Warmii rozpoczęły się objawienia Matki Bożej.

Zobacz w naszym sklepiku!

Patron „daru człowieka dla człowieka” – Lidia Wajdzik

„Irek ma kogoś «na Górze», ktoś się nim opiekuje i żeby tego w życiu nie zaprzepaścił” – te słowa skierował do rodziców lekarz prowadzący leczenie ich syna w klinice dziecięcej. Diagnoza brzmiała bowiem jak wyrok: „ropniak śródczaszkowy w miejscu nieoperacyjnym”. Stan Ireneusza był bardzo ciężki. Dziecko przyjęło sakrament namaszczenia chorych, a najbliższa rodzina od razu skierowała swoje myśli ku świętemu Mikołajowi w sanktuarium poświęconym jego czci w Pierśćcu. W gorliwej modlitwie prosili tego świętego o wstawiennictwo u Boga – o łaskę powrotu syna do zdrowia.

Mimo wszystko – Patrycja Pierzynka Cykl „Wyspa skarbów” (3)

W trzecim spotkaniu naszego cyklu spróbujemy pochylić się z uwagą nad zacytowanym wyżej fragmentem Pisma Świętego. Jego lektura i rozważanie zaprowadzą nas do odkrycia kolejnego duchowego skarbu, któremu będzie poświęcony ten artykuł.

Niepokalana z Lourdes uzdrawia! – Ks. Józef Orchowski

25 lat temu, w 11. rocznicę zamachu na życie, 13 maja 1992 r., Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego

Matka Chrystusowa – Renata Gontarz

Może ktoś się zdziwi. Czy naprawdę trzeba to tłumaczyć? Przecież wszyscy wiemy, że Maryja jest Matką Jezusa Chrystusa. Tym razem jednak chciałabym się skupić nie na słowie „Matka”, ale na słowie „Chrystus”. Bo czy rzeczywiście każdy rozumie, co ono znaczy?

Pieszo do Lourdes (2007) – Krzysztof Jędrzejewski

Wchodzę do śpiwora, nic nie pada mi na głowę, choć na zewnątrz leje na dobre i hula wiatr, to tutaj jest ciepło i bezpiecznie, jak u mamy. A właściwie nie jak, tylko u Mamy

JEZUS CZYNI CUDA Wesele w Kanie Galilejskiej – Renata Gontarz

Jejku! Jak wiele w każdej rodzinie jest różnych, pięknych uroczystości! Dopiero co Marta i Wojtek byli na chrzcinach, a dziś jest wesele cioci i wujka. Wszyscy goście odświętnie ubrani po zaślubinach w kościele pojechali do domu weselnego na zabawę. Ale co to? Marta spostrzegła, że niektórzy – kucharka, świadkowie, rodzice młodej pary mają smutne miny, coś nerwowo między sobą rozmawiają.

 

Zobacz w naszym sklepiku!

Laura Vicuña. Córka Maryi wspomożycielki – Izabela Marciniak

„Tak, mamo. Ja umieram. Ja sama prosiłam o to Jezusa… Mijają prawie dwa lata, jak Mu ofiarowałam życie za ciebie… by otrzymać łaskę twego powrotu!… O, mamo, czy przed śmiercią nie doczekam się radości, żeby cię widzieć przejętą żalem?”

Ponadto: Obietnice dla modlących się różańcem – O. Konstanty Maria Żukiewicz OP Jak modlić się nowenną pompejańską? Uroczystości w Gietrzwałdzie w 2017 roku Akt ofiarowania dla przyjmujących niebieski szkaplerz Koronka 10 cnót ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny Wyniku konkursu poetyckiego Magnificat Świadectwa nowenny pompejańskiej

 • Świadectwo z ex-voto
  Wiara i uzdrowienie
  Uzdrowienie z choroby
  Maryja pomogła mojemu synkowi
  W rozpaczy trafiłam na… nowennę pompejańską
  Prośba „niewysłuchana”
  Uratowanie małżeństwa
  Naprawdę warto
  Zdrowie dla męża
  Odważyłam się przystąpić do spowiedzi
  Modlitwa o nawrócenie siostry
  Poprawa wyników
  Dziękuję Ci, Królowo Różańca!
  Uzdrowienie z alkoholizmu
  Jestem uzależniona od tej modlitwy
  Modlitwa za zatwardziałych grzeszników
  Pomoc w chorobie psychicznej
  Koniec kłótni
  Spowiedź po 26 latach

 

 


Poprzedni wpis     
     Następny wpis
     Blog

Moja Tablica

Dorota
Lut 1 '17, 20:27
Super!
Bożena
Lut 2 '17, 08:42
Pięknie się zapowiada! :):)
Musisz się zalogować, aby komentować